MojAndroid

Na zaistenie “fair play” v online hrách a rôznych ďalších virtuálnych službách slúži viacero nástrojov. V najhorších prípadoch spoločnosti zvyknú úplne zabanovať svojich používateľov alebo lepšie povedané hráčov. To sa stáva najmä po tom, ako sa odhalí vaše používanie cheatov a softvérov na podvádzanie, neohľaduplné správanie voči hráčskej komunite či ďalšie neprípustné činy. Po novom sa však do tohto zoznamu v prípade firmy Niantic pridá aj ďalší prehrešok – používanie zariadenia značky Xiaomi. Tento problém sa stáva v známej hre Pokémon Go.

Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma

Pokémon Go a neodôvodnené bany

Hra Pokémov Go sa stala už pred mnohými mesiacmi obrovským fenoménom používateľov smartfónov. Hralo ju množstvo ľudí, no ako to pri väčšine hier býva, po istom čase fanúšikovská základňa začala upadať. Verte či nie, vývojár hry sa rozhodol udelovať bany alebo aj trvalé zákazy hrania hry. Títo používatelia Xiaomi smarfónov pritom nevykonali absolútne nič, čo by bolo proti pravidlám.

Xiaomi-Pokemon-Go-Ban

Portál GizmoChina tvrdí, že hráči dostávajú 30-dňový dištanc, no niektorí sa dočkajú aj permanentného obmedzenia hrania hry. Zo správy dokážeme usúdiť, že táto nepríjemnosť sa deje predovšetkým používateľom, ktorých smartfón beží na softvéri MIUI 10.3.2. Nedá sa to oficiálne potvrdiť, no väčšina hlásení pochádza práve z tejto verzie firmvéru.

Hráčov si nájde i dnes

Pokémon Go je hra, ktorá je založená na princípe rozšírenej reality (AR). Vyvinula ju spoločnosť Niantic v spolupráci s gigantmi Nintendo a The Pokémon Company. Samotná hra využíva GPS zariadenia na vašu lokalizáciu. Podľa toho, kde sa práve nachádzate môžete trénovať vašich virtuálnych Pokémonov a hľadať si ďalších do vašej zbierky.

Xiaomi Mi 9T fotoaparát
Smartfón na obrázku: Xiaomi Mi 9T

Premiéru zažila v roku 2016 a stala sa zároveň najziskovejšou mobilnou hrou v danom roku. V aktuálnom roku vieme, že si ju stiahlo cez 1 miliardu používateľov po celom svete. Zisky sa pritom pohybujú na čiastke 3 miliárd amerických dolárov. V Pokémon Go sa momentálne nachádza cez 480 unikátnych postavičiek, ktoré musíte vyzbierať. V máji 2018 mala hra cez 147 miliónov aktívnych používateľov.

Náš tip
Xiaomi uviedlo novú powerbanku s 50 W rýchlym nabíjaním

5.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+