MojAndroid

Čínska spoločnosť Xiaomi je známa po celom svete, najmä vďaka svojim Android smartfónom so zaujímavými parametrami a relatívne nízkou cenou. Nedávno bol predstavený nový model Xiaomi MI-2S, ktorý ponúka podobný hardvér ako vlajkové lode konkurencie, no za výrazne nižšiu cenu. V prípravách je aj ďalšia generácia Xiaomi MI-3, ktorá bude vraj vybavená procesorom Snapdragon 800. Produkty tejto spoločnosti sú rozhodne zaujímavé, no slovenskí spotrebitelia ich využívajú len veľmi málo, pretože sa dajú objednať len z Číny prostredníctvom internetových obchodov. To sa však v budúcnosti má zmeniť.

Xiaomi CEO

Nízke ceny môže spoločnosť nasadiť najmä vďaka tomu, že narozdiel od konkurencie neinvestuje obrovské finančné prostriedky do masívnych reklamných kampaní, marketingu alebo kamenných predajní. Bin Lin, CEO spoločnosti Xiaomi naznačil počas rozhovoru na konferencii D:Dive Into Mobile v New Yorku plán expandovať aj do iných krajín sveta. Podľa jeho vyjadrení sa spoločnosť snaží dosiahnuť 15 miliónov predaných zariadení v tomto roku, čo sa jej nepodarí ak nezmení stratégiu a nezačne predávať svoje produkty inde. Je však otázne, či by takýto obchodný model založený čisto na online predaji dokázal úspešne fungovať aj v Európe, prípadne USA.

Zdroj: androidauthority

16.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+