MojAndroid

Čínsky výrobca Xiami zaujal v posledných rokoch významné postavenie na trhu s mobilnými zariadeniami. Podľa štatistík analytickej spoločnosti Gartner sa v treťom kvartáli umiestnil medzi TOP 5 výrobcami smartfónov. Spoločnosť sa však po vydaní niekoľkých smartfónov a tabletu chystá presadiť aj na trhu počítačov, so svojim novým Mi laptopom. Výrobca sa opäť inšpiroval od Applu.

Uniknuté fotografie znázorňujú takmer identickú podobu s laptopmi od Apple. Či už sa jedná o dizajn konštrukcie, klávesnice, umiestnenia komponentov alebo čierneho pántu na hrane si Xiaomi vo svojom novom projekte zapožičal konkrétne od Macbooku Air. Jediným viditeľným rozdielom je otvor pre ventiláciu alebo vedenie zvuku z reproduktoru na spodnej strane notebooku.

Po hardvérovej stránke by mal ponúknuť výkonný procesor Intel Haswell i7-4500u, až 16 GB pamäte RAM a 15-palcový FullHD displej (Macbook Air sa predáva len vo veľkosti 13-palcov). Pripravovaná novinka bude podľa informácií ponúkaná s operačným systémom Linux s upraveným prostredím podobne, ako to môžeme pozorovať aj v segmente smartfónov. Povráva sa, že notebook sa bude dať kúpiť za polovičnú cenu, než najnovší Macbook Air. Jeho cena sa tak bude pohybovať na úrovni 500 dolárov, čo sa rozhodne stane najväčším ťahúňom pri predaji.

  xiaomi macbook air

xiaomi macbook air xiaomi macbook air

Zdroj: mojiphone.sk

30.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+