MojAndroid

Smart reproduktory sú dnes najzákladnejším prvkom inteligentnej domácnosti, pretože s pomocou hlasového asistenta prepojujú používateľa s ďalšími smart zariadeniami. Podľa portálu PocketNow teraz rozširuje ponuku smart reproduktorov čínska spoločnosť Xiaomi s modelom Xiaomi Mi Smart Speaker.

Xiaomi Mi Smart Speaker

Reproduktor prichádza do Európy s Google Asistentom

Reproduktor Xiaomi Mi Smart Speaker bol už pred nejakou dobou predstavený na indickom trhu spolu so smart hodinkami Mi Watch Revolve a smart náramkom Mi Smart Band 5. Teraz sa konečne dostáva aj na európsky trh v nových farbách a za sympatickú cenu.

V Španielsku sa napríklad predáva za 52,99 eur a v Portugalsku za 59,95 eur. Predinštalovaným hlasovým asistentom je samozrejme Google asistent a nie jeho čínska napodobenina Xiao AI. Spustite ho tak jednoduchým zvolaním spojenia Hey Google.

Xiaomi Mi Smart Speaker

Pre stereo zvuk sú nutné dva reproduktory

Smart reproduktor má valcovitý tvar. Vrchnú stranu lemuje svetelný senzor, ktorý signalizuje aktívny hlas asistenta podobne ako u legendárneho KITTa zo seriálu Knight Rider. Vrchná strana ďalej skrýva dotykové tlačidla, ktorými sa ovláda hlasitosť, púšťa hudba alebo stíšia zabudované mikrofóny. Bočná oválna strana skrýva pod 0,7-milimetrovou kovovou mriežkou 2,5 palcové reproduktory s výkonom 12 W a podporou zvuku Digital Theatre System (DTS).

Xiaomi Mi Smart Speaker

Kvalitu zvuku ešte vylepší Hi-Fi zvukový procesor TAS5805M vyrobený americkou spoločnosťou Texas Instrument. Konektivitu s inými zariadeniami a smartfónom zabezpečuje rozhranie Wi-Fi ac a Bluetooth 4.2. Pomocou bluetooth je tiež prepojiť dva kusy Xiaomi Mi Smart Speaker a vytvoriť z nich jeden stereo reproduktor. Portál PocketNow už pred časom reproduktor otestoval a tvrdí, že dosahuje rovnakú kvalitu zvuku ako reproduktory Amazon Echo alebo Google Home.

Náš tip
Samsung sa vysmieva Applu za chýbajúce nabíjačky v balení nových iPhonov
18.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+