MojAndroid

Spomínate si ešte na Xiaomi Mi Note 10? Bol to prvý smartfón so 108 MP fotoaparátom. Prišiel na svet ešte s Androidom 9.0 Pie a MIUI 11 a minulý rok dostal Android 10. Teraz dostáva Android 11 spolu s MIUI 12.

Xiaomi Mi Note 10 Android 11
Xiaomi Mi Note 10 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Xiaomi Mi Note 10 dostáva už druhú veľkú aktualizáciu – Android 11

Dalo sa to čakať, že Xiaomi prinesie Android 11 na tento model už čoskoro. Portál GizmoChina si totiž všimol, že na čínsku verziu tohto modelu – Mi CC9 Pro prišiel Android 11 už začiatkom januára. Dokonca očakávali Android 11 pre globálnu verziu (Mi Note 10) ešte v januári.

Čo sa týka tejto aktualizácie, tak máme šťastie. Toto totiž nie je globálna verzia systému, ale len EEA, čo znamená, že ide len o európsku verziu. Aktualizácia má označenie V12.1.3.0.RFDEUXM a okrem Androidu 11 prináša aj februárové bezpečnostné záplaty.

Ide zatiaľ len o “Stable Beta” verziu, čo znamená, že ešte sa asi nezobrazí vo vašom modeli. Avšak stojí to za skúšku, tak ak ste zvedaví a nedočkaví, choďte sa pozrieť do Nastavení, či vám tam náhodou nesvieti aktualizácia.

Nakoľko ide o druhú systémovú aktualizáciu, je viac než pravdepodobné, že Xiaomi Mi Note 10 už nedostane ďalšiu systémovú aktualizáciu. Avšak telefón by mal dostať ešte aspoň jednu MIUI aktualizáciu – MIUI 12.5. Otázne je, či v budúcnosti dostane aj ďalšiu aktualizáciu nadstavby (možno MIUI 13?).

Konkurencia

V pretekoch s aktualizáciou na Android 11 v čo najkratšom čase, na čo najviac modelov nechce zaostávať nikto. Preto je skvelé po dlhšej dobe počuť aj o Nokii, ktorá nedávno aktualizovala svoj model 8.3 na Android 11.

Samsung taktiež aktualizuje vo veľkom. Nedávno aktualizoval svoj odolný Xcover Pro na Android 11.

Náš tip
Ako prekonať COVID-19 v pohodlí domova? Túto stránku si uložte do mobilu, pomôže vám
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
23.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+