MojAndroid

Len pred pár hodinami obletela internet správa, že Xiaomi sa vo svojom údajnom novom kúsku Xiaomi Mi Mix 2s snaží kopírovať nový smartfón od Apple – iPhone X. Aktuálne sa však aj samotný výrobca Xiaomi snaží vyvrátiť tieto tvrdenia a pre Android Police sa vyjadril, že žiadnu ďalšiu verziu Xiaomi Mi Mix 2 zatiaľ nechystá.

Všetko to začalo informáciou na čínskej sociálnej sieti Weibo, kde sa zjavila údajná fotografia pripravovaného Xiaomi Mi Mix 2s. Tá sa riešením displeja nápadne podobala na iPhone X. Fotoaparát aj senzory mali mať podľa príspevku nové miesto vo vrchnom záreze. Mali tak získať viac miesta, ako v predošlej verzii v spodnej časti zariadenia.

Obrázok zmiatol médiá aj preto, že spoločnosť Xiaomi sa počas uvádzania Xiaomi Mi Mix 2 vyslovila, že skúmala rôzne možnosti integrácie prednej kamery do zariadenia a výrez v hornej časti bol tiež jednou z možností.

A teraz pozor – skutočnosť je však ešte zaujímavejšia! Medzi používateľmi Xiaomi sú priaznivci iOS a radi využívajú témy tohto operačného systému. Keď sa lepšie pozrieme, zistíme, že na fotkách chýba spodná hrana zariadenia, kde sa v skutočnosti naozaj nachádza predná selfie kamera (obrázok nižšie). Na fotografiách je teda na zariadení Xioami Mi Mix 2 len téma, ktorá napodobňuje zárezy v displeji… No kto by ju nechcel? :)

Xiaomi Mi Mix 2

Zdroj: androidcentral.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+