MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo spoločnosť Xiaomi predstavila nástupcu svojho azda najpopulárnejšieho zariadenia na svete. Xiaomi Mi Band 3 nasleduje obrovský úspech svojho predchodcu, ktorý má na konte milióny predaných kusov po celom svete. Vďačí za to najmä fantastickej cenovke, za ktorú používatelia získajú funkcie z oveľa drahších zariadení. Nová generácia náramku prináša ďalšie funkcie a možnosti, no od predstavenia skutočne neuplynulo veľa času. Aj preto je softvér náramku zatiaľ lokalizovaný iba do čínštiny. V tomto návode si ale ukážeme, ako jednoducho to môžete zmeniť aj vy na vašom zariadení.

Náš tip
Xiaomi Mi Band 3 vs Mi Band 2: Čo sa zmenilo? | POROVNANIE

Ako na to?

Celý proces je pomerne jednoduchý a mali by ste ho zvládnuť za 5-10 minút. Spočíva v nainštalovaní modifikovanej verzie aplikácie Mi Fit, ktorá obsahuje softvér pre náramok lokalizovaný do angličtiny. Výrobca tvrdí, že angličtinu do náramku pridá oficiálnou cestou v jednom z najbližších updateov pre aplikáciu Mi Fit. Kým sa tak ale nestane, sme odkázaní na aplikáciu upravenú treťou stranou. Tú nenájdete v obchode Play, a tak je logické, že môžete pochybovať o jej hodnovernosti. Dobrou správou ale je, že po aktualizovaní softvéru náramku môžete túto “neznámu” aplikáciu odinštalovať a znovu nainštalovať oficiálny titul z Google Play. Vyhnete sa tak akýmkoľvek rizikám, ktoré by so sebou táto upravená aplikácia mohla niesť.

>>Kúpiť Xiaomi Mi Band 3 za necelých 29 EUR!<<

Zrušte párovanie náramku s vaším zariadením

Predpokladáme, že keď čítate tento návod, už ste sa so svojím zariadením zoznámili a máte nainštalovanú oficiálnu aplikáciu Mi Fit, pomocou ktorej náramok klasicky párujete s telefónom. Ak je to tak, otvorte aplikáciu Mi Fit, prejdite do nastavení náramku kliknutím na jeho pozíciu v aplikácii, scrollujte celkom dole a zrušte párovanie s vaším zariadením. Následne pre istotu ešte vypnite Bluetooth.

xiaomi mi band 3 anglictina navod

Odinštalujte pôvodnú aplikáciu a nainštalujte upravenú verziu

Ak ste už zrušili párovanie náramku s vaším zariadením, teraz odinštalujte oficiálnu aplikáciu Mi Fit. Následne budete potrebovať upravenú verziu, ktorú nájdete na tomto odkaze. Nainštalujte ju klasicky ako akýkoľvek iný APK súbor. Budete pre to potrebovať povolené inštalovanie z cudzích zdrojov. Túto možnosť nájdete v nastaveniach bezpečnosti vášho telefónu, prípadne v novších verziách Androidu to budete musieť povoliť špecificky pre prehliadač, z ktorého APK súbor sťahujete. K tomu vás ale telefón sám vyzve.

Opätovne spárujte Mi Band 3 s aplikáciou a počkajte na aktualizáciu softvéru

Po nainštalovaní alternatívnej aplikácie Mi Fit ju spustite, prihláste sa do nej a zapnite Bluetooth. Upozorňujeme, že prihlásenie do modifikovanej aplikácie funguje iba prostredníctvom prihlásenia klasicky menom a heslom. Nefunguje tu napríklad prihlásenie prostredníctvom Facebooku. Následne znovu spárujte náramok s aplikáciou tak, ako ste to robili prvýkrát pri spustení pôvodnej aplikácie z obchodu Play. To znamená, že musíte v menu vybrať “Pridať zariadenie”, vybrať možnosť “Náramok” a počkať, kým vám náramok zavibruje. Potom už stačí iba stlačiť tlačidlo na náramku a počkať, kým prebehne párovanie. Následne bude z aplikácie automaticky nahraná nová verzia firmware pre náramok, ktorá je už lokalizovaná v anglickom jazyku.

Odpárujte náramok, odinštalujte alternatívnu aplikáciu a stiahnite pôvodnú z obchodu Play

A je to! Váš náramok má teraz softvér lokalizovaný do angličtiny. Teraz ho môžete pokojne využívať aj v takomto režime, no môžete spraviť ešte krok navyše a odinštalovať neoficiálnu aplikáciu Mi Fit. Pred tým znovu zrušte spárovanie náramku a vypnite Bluetooth. Odinštalujte aplikáciu a nainštalujte oficiálny titul z obchodu Play. Znovu sa prihláste, zapnite Bluetooth a spárujte náramok. Hotovo! Teraz máte náramok Xiaomi Mi Band 3 s anglickým softvérom a oficiálnou aplikáciou Mi Fit.

xiaomi mi band 3 anglictina navod

Verzia: 3.4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.4.1
Aktuálna cena: Zdarma

A to je všetko. Takto jednoducho môžete dostať angličtinu aj do vášho náramku Xiaomi Mi Band 3. Ak by ste ale v budúcnosti chceli získať späť oficiálny firmvér, potrebný súbor nájdete na tomto odkaze. Kým výrobca nezverejní aktualizáciu s oficiálnou podporou angličtiny, je tu aspoň táto neoficiálna cesta. Nám sa podarilo zmeniť jazyk v náramku bez akýchkoľvek problémov na prvýkrát. Dajte nám vedieť, či ste mali nejaké problémy, alebo všetko prebehlo hladko aj u vás. Zároveň ak by vás zaujímali informácie o náramku, pýtajte sa v komentároch pod článkom, pretože práve v týchto dňoch chystáme recenziu na novinku od Xiaomi.

>>Kúpiť Xiaomi Mi Band 3 za necelých 29 EUR!<<

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Jakub Aky

  Dokonci aktualizaciu odpoji naramok(nie parovanie) a ked znovu nacitava udaje z naramku tak sa spusti aktualizacia. A stale dookola…

  • Aktualizacia prisla aj nam (na “hacknuty” naramok), no napriek tomu nam tam ostala anglictina, vam nie?

   • Jakub Aky

    Nainstaloval som rovno neoficialnu, s tou to nechcelo komunikovat, tak som siel do oficialnej, tam akutalizovalo naramok (ostala samozreme cinstina). Potom som postupoval podla navodu a nainstaloval neoficialnu. Po instalacii, naramok uz komunikuje avsak nic sa nedeje(nenahrava novy firmware a ostava cinstina).

    • Hm, tak s tymto sme sa nestretli a anglictinu sme instalovali na viacero zariadeni + uspesni boli aj viaceri citatelia. Mozno to nefunguje prave kvoli tomu, ze vysla ta nova aktualizacia z oficialneho zdroja.

     • marek

      je mozne ,ze niektore my band 3 su proste blokovane na zmenu jazyka?? pokusal som.sa z viacerych zdrojov zmenit jazyk dokonca na.slovencinu . vzdy to skoncilo v cinstine ‘ co ten novy update od My fit ‘, su nove infosky ?

      • Patrik Tarics (redaktor)

       Skôr nie ako áno. V nových oficiálnych verziách appky Mi Fit navyše môžete dostať anglický jazyk do náramku Mi Band 3 tak, že zmeníte jazyk v telefóne na anglický. Akonáhle ho ale opäť prestavíte na nejaký iný, tak sa jazyk v náramku zase prepne na čínsky

 • Kubo102030

  Váš návod nefunguje

 • Marek

  súhlasím s Kubo102030.
  všetko prebehlo ako malo, len miband 3 je stále v čínštine

 • Lucky

  Aktualne navod NEFUNGUJE.

  Mi Fit version – 3.4.4
  Mi band 3 firmware 1.3.0.4.

  Aktualne jedina moznost ako dostat Anglictinu do Mi Band 3 je prepnut jazyk telefonu do anglictiny. Akonahle je jakzyk telefonu COKOLVEK ine ako anglictina, jazyk Mi Band 3 sa automaticky prepne do cinstiny.
  Akosi sudruzi z Ciny nevedia pridat jednoduche nastavenie jazyka priamo do aplikacie…
  Vraciam sa spat k Mi Band 2 :-D

  • Vdaka za update. Zial, s tymito neoficialnymi sposobmi je to tak. Aj nas naramok sa medzi casom svojvolne aktualizoval, no zatial na nom anglictinu mame, aj ked je pravda, ze pripojeny telefon je tiez v anglictine.

 • Efan

  Už je angličtina??? Nevie niekto??? Bo si ho chcem objednať z činy, išli pekne dole už racej toto ako dvojku pekný veľký displej a notifikácie sa mi páčia konečne nebudem musieť fon vyberať z vrecka

  • Slavo Dzuricko

   Oficiálna aktualizácia s angličtinou by už v tejto chvíli mala byť prítomná na náramku Mi Band 3 :) Problém sa môže vyskytnúť zrejme pri skoršej neoficiálnej aktualizacii na angličtinu viď. staršie komentáre.

 • Dana

  Chcem sa opýtať dá sa na Mi band 3 zmeniť formát času, tak aby sa ukazovala hodina a minúta vedľa seba? lebo neviem to nikde nájsť, mám aj Mi fit a aj Notify & fitness aplikáciu. ďakujem

+