MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo spoločnosť Xiaomi predstavila nástupcu svojho azda najpopulárnejšieho zariadenia na svete. Xiaomi Mi Band 3 nasleduje obrovský úspech svojho predchodcu, ktorý má na konte milióny predaných kusov po celom svete. Vďačí za to najmä fantastickej cenovke, za ktorú používatelia získajú funkcie z oveľa drahších zariadení. Nová generácia náramku prináša ďalšie funkcie a možnosti, no od predstavenia skutočne neuplynulo veľa času. Aj preto je softvér náramku zatiaľ lokalizovaný iba do čínštiny. V tomto návode si ale ukážeme, ako jednoducho to môžete zmeniť aj vy na vašom zariadení.

Náš tip
Xiaomi Mi Band 3 vs Mi Band 2: Čo sa zmenilo? | POROVNANIE

Ako na to?

Celý proces je pomerne jednoduchý a mali by ste ho zvládnuť za 5-10 minút. Spočíva v nainštalovaní modifikovanej verzie aplikácie Mi Fit, ktorá obsahuje softvér pre náramok lokalizovaný do angličtiny. Výrobca tvrdí, že angličtinu do náramku pridá oficiálnou cestou v jednom z najbližších updateov pre aplikáciu Mi Fit. Kým sa tak ale nestane, sme odkázaní na aplikáciu upravenú treťou stranou. Tú nenájdete v obchode Play, a tak je logické, že môžete pochybovať o jej hodnovernosti. Dobrou správou ale je, že po aktualizovaní softvéru náramku môžete túto “neznámu” aplikáciu odinštalovať a znovu nainštalovať oficiálny titul z Google Play. Vyhnete sa tak akýmkoľvek rizikám, ktoré by so sebou táto upravená aplikácia mohla niesť.

>>Kúpiť Xiaomi Mi Band 3 za necelých 29 EUR!<<

Zrušte párovanie náramku s vaším zariadením

Predpokladáme, že keď čítate tento návod, už ste sa so svojím zariadením zoznámili a máte nainštalovanú oficiálnu aplikáciu Mi Fit, pomocou ktorej náramok klasicky párujete s telefónom. Ak je to tak, otvorte aplikáciu Mi Fit, prejdite do nastavení náramku kliknutím na jeho pozíciu v aplikácii, scrollujte celkom dole a zrušte párovanie s vaším zariadením. Následne pre istotu ešte vypnite Bluetooth.

xiaomi mi band 3 anglictina navod

Odinštalujte pôvodnú aplikáciu a nainštalujte upravenú verziu

Ak ste už zrušili párovanie náramku s vaším zariadením, teraz odinštalujte oficiálnu aplikáciu Mi Fit. Následne budete potrebovať upravenú verziu, ktorú nájdete na tomto odkaze. Nainštalujte ju klasicky ako akýkoľvek iný APK súbor. Budete pre to potrebovať povolené inštalovanie z cudzích zdrojov. Túto možnosť nájdete v nastaveniach bezpečnosti vášho telefónu, prípadne v novších verziách Androidu to budete musieť povoliť špecificky pre prehliadač, z ktorého APK súbor sťahujete. K tomu vás ale telefón sám vyzve.

Opätovne spárujte Mi Band 3 s aplikáciou a počkajte na aktualizáciu softvéru

Po nainštalovaní alternatívnej aplikácie Mi Fit ju spustite, prihláste sa do nej a zapnite Bluetooth. Upozorňujeme, že prihlásenie do modifikovanej aplikácie funguje iba prostredníctvom prihlásenia klasicky menom a heslom. Nefunguje tu napríklad prihlásenie prostredníctvom Facebooku. Následne znovu spárujte náramok s aplikáciou tak, ako ste to robili prvýkrát pri spustení pôvodnej aplikácie z obchodu Play. To znamená, že musíte v menu vybrať “Pridať zariadenie”, vybrať možnosť “Náramok” a počkať, kým vám náramok zavibruje. Potom už stačí iba stlačiť tlačidlo na náramku a počkať, kým prebehne párovanie. Následne bude z aplikácie automaticky nahraná nová verzia firmware pre náramok, ktorá je už lokalizovaná v anglickom jazyku.

Odpárujte náramok, odinštalujte alternatívnu aplikáciu a stiahnite pôvodnú z obchodu Play

A je to! Váš náramok má teraz softvér lokalizovaný do angličtiny. Teraz ho môžete pokojne využívať aj v takomto režime, no môžete spraviť ešte krok navyše a odinštalovať neoficiálnu aplikáciu Mi Fit. Pred tým znovu zrušte spárovanie náramku a vypnite Bluetooth. Odinštalujte aplikáciu a nainštalujte oficiálny titul z obchodu Play. Znovu sa prihláste, zapnite Bluetooth a spárujte náramok. Hotovo! Teraz máte náramok Xiaomi Mi Band 3 s anglickým softvérom a oficiálnou aplikáciou Mi Fit.

xiaomi mi band 3 anglictina navod

Verzia: 3.4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.4.1
Aktuálna cena: Zdarma

A to je všetko. Takto jednoducho môžete dostať angličtinu aj do vášho náramku Xiaomi Mi Band 3. Ak by ste ale v budúcnosti chceli získať späť oficiálny firmvér, potrebný súbor nájdete na tomto odkaze. Kým výrobca nezverejní aktualizáciu s oficiálnou podporou angličtiny, je tu aspoň táto neoficiálna cesta. Nám sa podarilo zmeniť jazyk v náramku bez akýchkoľvek problémov na prvýkrát. Dajte nám vedieť, či ste mali nejaké problémy, alebo všetko prebehlo hladko aj u vás. Zároveň ak by vás zaujímali informácie o náramku, pýtajte sa v komentároch pod článkom, pretože práve v týchto dňoch chystáme recenziu na novinku od Xiaomi.

>>Kúpiť Xiaomi Mi Band 3 za necelých 29 EUR!<<

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+