MojAndroid

Android 10 bol oficiálne predstavený len nedávno a aj kvôli tomu sa zatiaľ nachádza len na obmedzenom počte zariadení. Jedným z nich je Xiaomi Redmi K20, ktorý sa predáva u nás ako Xiaomi Mi 9T. Napriek tomu, že ide o totožné zariadenia však model predávaný v Európe zatiaľ aktualizáciu na nový Android nedostal.

Zrejme už budúci mesiac

To sa však má, našťastie, čoskoro zmeniť. Podľa informácií portálu AndroidCentral obdrží tento smartfón novú verziu systému Android už budúci mesiac. No a do veľkej miery za to môžeme ďakovať práve modelu Redmi K20. Na ňom totiž výrobca Android 10 testuje a po vychytaní všetkých múch sprístupní aktualizáciu systému aj pre svojich európskych zákazníkov. Podobne tomu bude aj v prípade smartfónu Xiaomi Mi 9T Pro.

Xiaomi Mi 9T
Xiaomi Mi 9T
Náš tip
Ktoré smartfóny od Xiaomi obdržia novú verziu MIUI 11?

Jeho čínske dvojča už týždeň disponuje najnovšou verziou Androidu, ktorá je inak dostupná len na Pixeloch od Googlu a smartfóne Essential Phone. Treba však myslieť na to, že v prípade Xiaomi zariadení nie je verzia Androidu veľmi dôležitá. Iste, prinesie so sebou nejaké vylepšenia skryté “pod kapotou”, no používatelia väčšinu z nich ani nepostrehnú. V tomto smere je teda dôležitejšia pripravovaná aktualizácia na MIUI 11.

14.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+