MojAndroid

Spoločnosť Qualcomm tento týždeň oficiálne odhalila svoju vlajkovú loď medzi procesormi pre mobilné zariadenia Snapdragon 820. Novinka bez pochýb ponúkne množstvo vylepšení oproti predchádzajúcemu čipu, ktorý síce mal svoje kvality, ale aj úskalia. Najnovšie výsledky benchmarkových testov naznačujú, že po výkonnostnej stránke sa skutočne nemáme čoho obávať.

Xiaomi-Mi-5-benchmark

V aplikácii GeekBench sa teraz objavil výsledok zariadenia od Xiaomi, ktorým je zrejme dlho očakávaná vlajková loď Xiaomi Mi 5. Tá disponuje práve najnovším procesorom Snapdragon 820 a je veľmi pravdepodobné, že novinka od čínskeho výrobcu bude jedným z prvých zariadení na trhu, ktoré bude ponúkať tento výkonný procesor. Výsledky v benchmarku sú veľmi pôsobivé, a to aj preto, že v telefónu je procesor taktovaný na úrovni iba 1,59 GHz, pričom je zrejmé, že Snapdragon 820 zvládne aj 3 GHz.

Len pre porovnanie, smartfón Samsung Galaxy Note 5 dosiahol v rovnakom teste hodnotu okolo 1200 bodov pre test jedného jadra a 4300 pre test viacerých jadier. Stále však platí, že v súčasnosti mnohé aplikácie využívajú pre svoje fungovanie iba jedno jadro a v tomto smere je viditeľný obrovský nárast oproti jednému z najvýkonnejších mobilných procesorov súčasnosti, ktorý nájdeme práve v tabletofóne od Samsungu. Bude preto zaujímavé sledovať, akú skutočnú výkonnostnú úroveň novinka ponúkne. Model Xiaomi Mi 5 by pritom okrem nového procesoru mohol ponúknuť aj najnovší systém Android 6.0 Marshmallow a aj 3 GB RAM či dokonca force touch technológiu na displeji. To sú už ale iba špekulácie a na oficiálne informácie si budeme musieť ešte počkať.

Zdroj: Primate Labs via pocketnow

12.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+