MojAndroid

Majitelia vybraných smartfónov značky Xiaomi dostali možnosť otestovať najnovšiu verziu operačného systému Android. Používatelia modelov Xiaomi Mi 11, Xiaomi Mi 11 Ultra a Xiaomi Mi 11i však aktualizáciu na Android 12 rýchlo oľutovali, pretože podľa portálu Gizchina bola nová verzia softvéru chybná a urobila zo zariadení nepoužiteľné tehly.

Problém spôsobila aktualizácia s označeniami „V12.5.1.0.SKBMIXM“, „V12.5.1.0.SKKMIXM“, „V12.5.1.0.SKAMIXM“. Nešlo o stabilnú verziu Androidu 12, ale o beta verziu, ktorú používatelia mohli získať prostredníctvom programu Mi Pilot. Spoločnosť záujemcov o predbežné testovanie nového systému varovala, že beta verzie sú plné chýb a ich inštalácia so sebou nesie riziká.

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11 | Foto: Redakcia

Xiaomi Mi 11 

{{shop_name}} od {{product_price}}

Testovacia verzia mala zabrániť práve takýmto chybám pred tým, aby postihli milióny používateľov po celom svete. V tomto prípade svoj účel splnila. Postihnutým používateľom po nainštalovaní chybnej aktualizácie však neostáva nič iné, ako kontaktovať servisné centrum.

S aktualizovaním zatiaľ radšej počkajte

Zatiaľ nie je jasné, či problém zasiahol všetkých majiteľov vyššie uvedených zariadení. No ak ste súčasťou testovacieho programu Mi Pilot a vlastníte jedno z postihnutých zariadení, radšej s aktualizovaním počkajte.

Android 12 bol už oficiálne predstavený, no aktualizáciu na stabilnú verziu zatiaľ nedostal žiaden smartfón

Spoločnosť Google novú verziu operačného systému už oficiálne predstavila, no zatiaľ však aktualizovala len projekt Android Open Source. Ako prvé stabilnú aktualizáciu dostanú zariadenia Google Pixel, avšak až o niekoľko týždňov. Do konca tohto roku následne budú aktualizované aj zariadenia ostatných výrobcov, ktorí boli zapojení beta testovania.

Náš tip
Android 12 je oficiálne tu. Ktoré smartfóny Xiaomi a Samsung dostanú aktualizáciu?
9.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+