MojAndroid

MIUI je legendárnou nadstavbou, ktorá sa nachádza na zariadeniach značky Xiaomi. V minulosti bývalo toto grafické rozhranie natoľko populárne, že sa pre podporované telefóny vytvárali alternatívne ROM s MIUI. Dnes je už situácia iná a platí, že MIUI si buď zamilujete alebo budete viacej preferovať niečo iné. Nedá sa nevšimnúť si ani nápadnú podobu na iOS. Známa nadstavba má podľa dostupných informácií z portálu GizChina skončiť a nahradí ju takzvaný HyperOS.

MIUI bude po dlhých rokoch nahradené novou nadstavbou

Ako píše aj web Android Authority, MIUI bude po 13 rokoch nahradené za novú nadstavbu. Podobný krok vykonal napríklad aj juhokórejský gigant Samsung. Dávnejšie prešiel z TouchWiz UI na aktuálne používané One UI.

Prechod na HyperOS potvrdil aj samotný CEO spoločnosti, Lei Jun. S novým systémom postaveným na Androide by mala prísť aj pripravovaná vlajková séria Xiaomi 14. Momentálne nevieme povedať, či sa nadstavba bude od čistého Androidu úplne líšiť podobne, ako MIUI, alebo si zachová niektoré prvky z čistej verzie operačného systému.

Od HyperOS je možné očakávať nový dizajnový jazyk

Veríme, že mnohí by privítali grafické rozhranie inšpirované nadstavbami ako ColorOS (OPPO), OxygenOS (OnePlus) či FuntouchOS (vivo). Ďalšie zaujímavé podrobnosti sa zrejme dozvieme už o niekoľko týždňov.

Xiaomi 13T
Xiaomi 13T

Modelový rad Xiaomi 14 by mal byť oficiálne odhalený už v novembri, takže predpokladáme, že nadstavba je už vo svojich finálnych fázach vývoja. Myslíme si, že smartfóny, ktoré aktuálne fungujú na MIUI 14 a sú ešte pokryté softvérovou podporou, prejdu na úplne novú nadstavbu prostredníctvom aktualizácie systému. Na oficiálne správy zo strany Xiaomi si však ešte budeme musieť počkať.

Náš tip
FreeBuds Pro 3 na Slovensku: Čo ponúkajú najlepšie slúchadlá od Huawei?

18.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+