MojAndroid

Xiaomi aktuálne patrí k jedným z najinovatívnejších výrobcov elektroniky. Ich smartfóny prinášajú do nižších cenových kategórií to, čo mnohokrát chýba i predraženým vlajkovým lodiam. Či už ide o bezkonkurenčný výkon, zaujímavo riešené fotoaparáty alebo ďalšie moderné hardvérové výstrelky, výborná je aj výdrž batérií, ktoré do svojich modelov vkladajú. Tie však musia byť doplnené o technológiu rýchleho nabíjania, či už drôtového alebo toho modernejšieho – bezdrôtového.

S bezdrôtovým nabíjaním je popredu

Hlava čínskeho giganta Xiaomi, Lei Jun tvrdí, že v minulosti sa spoločnosť o rýchle formy bezdrôtového nabíjania nezaujímala. Značka sa však teraz dostala do situácie, kedy vedie v prvkoch, akým je bezdrôtové nabíjanie. Skôr v tomto roku sme sa dočkali smartfónu Xiaomi Mi 9 Pro, ktorý priniesol oproti originálnej edícii väčšiu batériu, podporu pre najmodernejšie 5G siete a ešte rýchlejšie bezdrôtové nabíjanie.

Xiaomi-Mi-9-Pro
Xiaomi Mi 9 Pro 5G

To sa navýšilo z pôvodného výkonu 20 W na úžasných 30 W. 4000 mAh batéria sa tak na svoju plnú kapacitu dobije už sa 69 minút. Xiaomi sa však podľa GizmoChina usiluje o vytvorenie 40 W bezdrôtovej nabíjacej technológie, ktorá sa začne zrejme onedlho objavovať v obidvoch modelových radoch Mi a Redmi.

Ukážka v praxi s príchodom Xiaomi Mi 10?

Nadchádzajúci vlajkový model Xiaomi Mi 10 je už za rohom a je dosť možné, že sa práve tento telefón dočká 40 W nabíjacieho štandardu bez nutnosti pripojenia kábla. Mimochodom, takto rýchle nabíjanie neponúka prevažná väčšina známych výrobcov v prípade obyčajného drôtového nabíjania.

xiaomi-40w-charger

Aj to nasvedčuje tomu, že Xiaomi napreduje raketovou rýchlosťou. 100 W nabíjanie má byť onedlho štandardom aj pre drôtové nabíjanie nadchádzajúcich smartfónov tohto výrobcu. Sme tak veľmi zvedaví, čoho sa dočkáme v priebehu budúceho roka.

Náš tip
Trh s nositeľnou elektronikou rastie, najlepšie sa predáva Xiaomi
18.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+