MojAndroid

Čínsky výrobca Xiaomi známy pre svoje Android zariadenia s výborným pomerom ceny a výkonu vydal beta verziu používateľského prostredia MIUI pre Android zariadenia. Namiesto úplnej ROM sa však jedná o launcher, ktorý je určený pre používateľov zariadení iných značiek. MIUI launcher je možné bezplatne stiahnuť zo stránok výrobcu a nainštalovať vo forme aplikácie podobne, ako iné riešenia.

Spolu s launcherom prináša spoločnosť svoje špecifické funkcie a nastavenia, ktoré nájdeme aj v zariadeniach značky. Budete mať k dispozícií upravený dialer, aplikácie pre SMS a telefónny zoznam ako aj podporu cloudových služieb Xiaomi. Okrem toho ponúka aj vlastnú uzamknutú obrazovku a odlišnú domovskú obrazovku, ktorá drží všetky nainštalované aplikácie priamo na ploche, ako to je v prípade konkurenčného iOS. Pre niektorých používateľov môže byť tento spôsob mierne mätúci, no Xiaomi je známy veľkou komunitou, ktorá si takéto používateľské prostredie pochvaľuje.

miui launcher miui launcher miui launcher

Dôvodom, prečo je laucher označený statusom beta je ten, že mnoho súčastí prostredia, ako môžete vidieť na snímkoch, zatiaľ nebolo preložených z čínskeho jazyka a na fórach sú uvedené možné problémy, ktoré sa môžu objaviť. Aj napriek tomu ho však môžete na svojich zariadeniach aspoň vyskúšať. Výrobca udáva minimálne systémové požiadavky Android 4.0 a novší, 1 GB operačnej pamäte RAM a aspoň 80 MB voľného miesta. Stiahnuť si ho môžete prostredníctvom tohto odkazu.

Zdroj: Xiaomi

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+