MojAndroid

Xiaomi i naďalej postupuje v hre o najrýchlejšie bezdrôtové nabíjanie na trhu. Nová technológia zabezpečuje až 80 W nabíjacieho výkonu. Doba nabíjania 4000 mAh batérie pomocou tejto techniky je fakt neuveriteľne nízka.

Rekordné hodnoty rýchlosti 80 W bezdrôtového nabíjania

Ako už samotný nadpis článku napovedá, akumulátor o kapacite 4000 mAh dokáže bezdrôtová nabíjačka, podporujúca túto technológiu nabiť už za 19 minút, čo je naozaj úctyhodné. Podľa webu Android Authority čínsky gigant Xiaomi dodal, že ak budete potrebovať rýchlo nabiť telefón za minimum času, v priebehu ôsmych minút sa môžete dočkať už päťdesiatich percent nabitia.

Desať percent tým pádom získate iba za jednu jedinú minútku. Predošlý rekord bol zaznamenaný na zariadení Xiaomi Mi 10 Ultra. Išlo o extrémne rýchle, 50 W bezdrôtové nabíjanie. 4500 mAh batéria tohto smartfónu sa dokázala nabiť už do štyridsiatich minút. Určite to nie je tak dych vyrážajúce, ako informácie o tomto nástupcovi, no stále išlo o niečo nové, unikátne a hlavne bleskurýchle.

Prvého použitia sa dočkáme pravdepodobne v budúcom vlajkovom rade

Aj napriek tomu, že ešte nevieme, ktorý pripravovaný telefón bude týmto ultra rýchlym bezdrôtovým nabíjaním disponovať, myslíme si, že s určitosťou sa máme na čo tešiť. Známy tipster nedávno odhalil, že v priebehu budúceho roka budú modely so 100 W bezdrôtovým nabíjaním skutočnosťou. Je nám jasné, že technológie, a predovšetkým smartfóny napredujú rok čo rok dopredu do takej miery, že smartfóny z pred pár mesiacov nám môžu rázom prísť už zastaralé.

Xiaomi Mi 10T Pro
Smartfón na obrázku: Xiaomi Mi 10T Pro

Tak výkonné bezdrôtové nabíjanie je však pre nás stále niečím novým a výnimočným. Xiaomi síce neurčilo, kedy sa integrácie toho 80 W do praxe dočkáme, no je veľmi pravdepodobné, že k jeho použitiu dôjde počas predstavenia nadchádzajúceho vlajkového radu Xiaomi Mi 11. Medzitým tu vzniká otázka, ako je to s degradáciou batérie v prípade veľmi rýchleho, bezdrôtového riešenia pre nabíjanie.

Konkurent z domovskej krajiny Oppo tvrdí, že 125 W nabíjanie degraduje kapacitu akumulátora na 80 % po 800 nabíjacích cykloch. Musíme si koniec koncov počkať i na samotné Xiaomi, ako chce tento prirodzený problém riešiť. Pevne veríme, že niečo vymyslí a samotná bezdrôtová nabíjačka, spolu s telefónom sa zahrievať nijak nezvyčajne nebudú. V prípade ďalších zaujímavých noviniek nielen na túto tému vás budeme informovať na našom webe prostredníctvom článku.

Náš tip
Xiaomi Mi Smart Speaker: Smart reproduktor za 60 eur mieri do Európy

20.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+