MojAndroid

U čínskej značky Xiaomi sme zvyknutí, že v posledných mesiacoch roka na svojej domovskej pôde predstavujú nové smartfóny. Väčšinou sú vo veľmi rýchlom čase dostupné na predaj v Číne a postupne sa dostávajú do Európy a zvyšku sveta. Rovnaký priebeh sa predpokladal aj pri modeloch Xiaomi 14 a 14 Pro, ktoré boli predstavené koncom októbra a dostupné o pár dní neskôr. Podľa všetkého sa ale prémiová verzia tohto smartfónu za hranice Číny nedostane. Informuje o tom internetový portál GSMArena.

Pre Xiaomi 14 Pro neexistuje operačný systém

Informácia, že Pro verzia sa nedostane na globálny trh, pochádza z tvrdenia o neexistujúcom softvéri. Na serveroch Xiaomi totižto zvedaví používatelia zatiaľ nenašli žiaden náznak toho, že by bol HyperOS globálne vyvíjaný aj pre Pro verziu. Na porovnanie, pre základný model Xiaomi 14 sa na globálnej verzii operačného systému ešte tvrdo pracuje. Znamená to teda, že značka s trhom mimo Číny zrejme neráta. Ostáva ale malá šanca, že používatelia hľadané procesy zatiaľ na serveroch jednoducho nenašli.

Xiaomi 14 | Zdroj: GSMArena.com

Zatiaľ to teda vyzerá, že na medzinárodný trh sa dostane iba jeden model z triedy Xiaomi 14. Jedno z možných vysvetlení na takýto počin je, že nám neskôr bude predstavená aj verzia Ultra. V Xiaomi si teda mohli urobiť marketingový prieskum. Výsledky pravdepodobne ukázali, že ľudia si buď zakúpia základnú verziu, alebo potom tú najprémiovejšiu. V takom prípade pre tzv. “strednú triedu,” ktorú v tomto prípade predstavuje Xiaomi 14 Pro, neostáva priestor.

Náš tip
Boli poodhalené nové špecifikácie pripravovaného vlajkového Xiaomi tabletu

15.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+