MojAndroid

Od momentu uvedenia na trh digitálnych smart hodiniek, nastali pre “klasické” hodinky ťažké časy. Milovníci mechanických strojčekov darmo hľadali mechanické hodinky, ktoré by mali všetky funkcie z tých inteligetných. Bolo aj pár pokusov o ich kombináciu, no však nedopadli úspešne. Podarí sa X-ONE H1 dosiahnuť takmer nemožné a uspejú vo svete smart hodiniek?

X-ONE H1
X-ONE H1

Model X-ONE H1 má vnútorný automatický mechanický pohon, ktorý ovláda hodinovú, minútovú a sekundovú ručičku, rovnako ako každé hodinky. Ďalej je tu malý vymeniteľný balík elektroniky, ktorý ovláda zvyšok funkcií vrátane GMT času, večného kalendára a jedinečného lineárneho ukazovateľa, ktorý vám môže ukázať, kto vám práve volá.

X-ONE_H1 linear display
X-ONE H1: lineárny ukazovateľ

Hodinky začínajú na cenovke 750 dolárov v oceľovom púzdre a cena stúpa až na 990 dolárov v keramickom púzdre. Hnací mechanizmus je spoľahlivý Sellita Caliber SW200, elektronická časť sa nabíja bezdrôtovo a jej výdrž je približne týždeň.

Hodinky majú aj počítadlo krokov a môžu vás upozorňovať na prichádzajúce hovory a správy. Správy sú zobrazované v Morseovej abecede. Podporuje tiež prepínanie skladieb na telefóne, stopky, budík a taktiež funkciu “Lost Phone”. Na Kickstarteri už prekonali svoj cieľ viac ako dvojnásobne.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+