MojAndroid

Withings už dávnejšie predstavil hodinky, ktoré ako prvé na svete integrovali pohybový senzor pre monitorovanie aktivít. Ich veľkou výhodou je, že na rozdiel od mnohých fitnes náramkov a hodiniek na ruku, vyzerajú ako klasické ručičkové hodinky. Nemajú teda žiadny displej a na prvý pohľad len ťažko zistíte, že by mali v sebe ukrývať aj niečo navyše. Pravdou však je, že výrobca do nich osadil citlivý akcelerometer, ktorý dokáže zmerať počet prejdených krokov, kvalitu spánku a ďalšie základné údaje. Plusom je tiež dlhá výdrž na jedno nabitie, ktorá je výrobcom udávaných 8 mesiacov. Prémiový model stojí 450 dolárov, spoločnosť však na CES predstavila lacnejšiu verziu Withings Activité Pop , ktorá sa dá kúpiť už za 150.

withings-pop-zoom-sable

Lacnejšia verzia, okrem toho že je rozmerovo menšia, je tiež vyrobené z nie tak prémiových materiálov. Prevláda kovové telo s plastovým povrchom, ktoré prichádza v troch farbách. V rovnakých farbách potom prichádzajú aj silikónové remienky. Zmenené bolo tiež ochranné sklo, ktoré nie je tak odolné a zachytáva aj viac odleskov, čo môže spôsobiť zhoršenú čitateľnosť na priamom slnku. Hodinky sú odolné voči vode a použiť sa dajú aj pri plávaní. K smartfónu sa pripájajú prostredníctvom Bluetooth.

pop1 Withings_Store pop3

5.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+