MojAndroid

Android 4.1 Jelly Bean prináša okrem zmien v jadre systému aj niektoré zaujímavé widgety. Jedným z nich, ktorý zaručené funguje aj u nás, je widget s názvom Sound Search for Google Play”, po slovensky Audiovyhľadávanie. Nebojte sa, spoľahlivo funguje aj na starších operačných systémoch od verzie Androidu 3.x Honeycomb. Jeho úloha je už z názvu zrejmá – analyzovať práve hranú skladbu a informovať o jej názve a skladateľovi priamo z plochy Androidu. Takúto funkciu ponúka aj konkurenčný Soundhound, ktorý má ale na rozdiel od widgetu pre rozpoznávanie hudby z Androidu Jelly Bean k dispozícii väčšiu databázu. Widget od Google používa databázu skladieb dostupných na obchode Google Play, z ktorým je aj prepojený. U nás samozrejme obchod s hudbou nefunguje, takže widget využijete skutočne len k identifikácii základných údajov o skladbe.

My sme widget vyskúšali na tablete s Androidom 4.0 Ice Cream Sandwich a fungoval bezproblémovo. Na rozdiel od SoundHoundu však nie všetky piesne boli vždy rozpoznané. Keby sme si tak mali vybrať medzi aplikáciou SoundHound a widgetom od Google podľa funkcií, voľba by bola jednoznačná – SoundHound. Widget od Google má však predsa len jednu výhodu – je dostupný zadarmo (Widget pre SoundHound je dostupný len v platenej verzii).

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

MojAndroid.sk TIP

Ak si widget budete chcieť vyskúšať, môžete si ho nainštalovať pomocou nižšie uvedeného odkazu. Určite nám dajte vedieť, či sa vám páči.

–> widget pre rozpoznávanie hudby z Androidu Jelly Bean <–

Zdroj: androidpolice

2.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+