MojAndroid

Smart riešenia sa postupom času dostávajú do všetkého. Vidíme to, koniec koncov, každý deň. Nie každý by však zrejme očakával to, že aj tak delikátna chuťovka, akou je napríklad víno, sa stane “obeťou” moderných technológií. Príkladom pôjde riešenie s názvom Kuvée. Jedná sa o zariadenie, do ktorého vložíte 750 ml plastovú fľašu, s vybraným vínom. Vďaka Wi-Fi konektivite sa o víne dozviete všetko podstatné, vrátane zloženia, či podielu alkoholu vo víne. Na malom, no prehľadnom dotykovom displeji tiež uvidíte napríklad históriu alebo špecifiká odrody, ktorú práve ochutnávate.

Vína kompatibliné s fľašou Kuvée, by mali stáť od 15, do približne 50 dolárov. Jednať sa má o 48 vín od 12 vinárov. Vďaka špeciálnemu vývoju autori projektu sľubujú, že víno ostane v nezmenenej kvalite až 30 dní. Horšie je to skôr s výdržou. Tá je približne šesť hodín, čo nie je veľa, a v prípade ak zabudnete dať fľašu na nabíjačku, na informácie môžete zabudnúť. Samozrejme, fľaša aj po vybití batérie stále dokáže víno nalievať.

Cena za “inteligentnú” fľašu vína je 179 dolárov, čo nie je cena premrštená, naviac ak k nej dostanete štyri druhy vína, ktoré môžete ihneď po kúpe ochutnať. Bohužiaľ, aktuálne je dostupná iba v dvoch štátoch USA. V decembri by však spoločnosť mala expandovať, a po dosiahnutí primárnych cieľov v USA, by ste si ju mali zakúpiť aj v iných štátoch, mimo tejto krajiny.

akrales_160324_0993_A_118.0

Zdroj: TheVerge

30.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+