MojAndroid

Populárna aplikácia WhatsApp, ktorá slúži primárne na textovú komunikáciu medzi používateľmi smartfónov, musí v posledných rokoch čeliť silnej konkurencií. Na jednej strane stále populárnejšej aplikácii Viber, ktorá svojimi zábavnými vychytávkami zameriava havne na mladých.

Na strane druhej aplikáciam Signal alebo Telegram, ktoré svojím pokročilým end-to-end šifrovaním dominujú v oblasti bezpečnosti. Preto WhatsApp, ktorý už roky patrí internetovej spoločnosti Facebook, musí prichádzať stále s novými funkciami. Najnovšie začal s testovaním novej funkcie, ktorá umožní zdielať váš status na iné populárne služby.

WhatsApp status je funkcia podobná Príbehom z Instagramu, ktorou zdieľate cez ikonku vášho profilu text, fotografiu alebo video vašim kontaktom po dobu 24 hodín. Vďaka novej funkcii budete môcť zdielať tento status aj v aplikáciách ďalších služieb. Ide napríklad o Facebook, Messenger alebo Instagram patriace Facebooku, ale aj Gmail, Google Fotky atď.

WhatsApp k tomu využije API pre zdieľanie dát v systémoch Android a iOS. To znamená, že zdieľanie bude môcť prebiehať len v rámci aplikácií jedného mobilného zariadenia a nie viacerých. Tvorcovia služby tiež ubezpečujú, že cez WhatsApp status zdielaný v inej aplikácii nebude možné zistiť váš kontakt na WhatsAppe. WhatsApp momentálne denne využíva cez 500 miliónov aktívnych používateľov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
29.6.2019
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+