MojAndroid

Umelá inteligencia (AI) je dnes v nejakej forme súčasťou väčšiny známych aplikácií a tak neprekvapí, že sa ju rozhodla integrovať aj populárna komunikačná aplikácia WhatsApp. Portál Xatakandroid vysvetlil, k čomu by v nej mala slúžiť.

Vo WhatsAppe si vďaka AI pokecáte aj bez priateľov

Integrácia AI v komunikačnej službe WhatsApp v prvom rade logicky súvisí s chatbotmi. V súčasnosti sú AI chaty v službe funkčné len v USA a podporujú interakcie v anglickom jazyku. Je však len otázkou času, kedy sa táto technológia stane dostupnou v aplikácii aj globálne. Chatbot s podporou AI je navrhnutý tak, aby vás v rôznej miere pri používaní aplikácie služby bavil.

WhatsApp
Chatboti vo WhatsAppe | Zdroj: xatakandroid.com

Niektorí z týchto botov sa špecializujú na konkrétne oblasti, ako je šport, tanec, cestovanie, MMA, alebo varenie, zatiaľ čo iní stelesňujú osobnosti ako „slobodomyseľný priateľ“, vtipálek alebo „veľká sestra“. K dispozícii budú aj špecializovaní boti. Napríklad Perry je expert v oblasti golfu, zatiaľ čo Max má komplexné znalosti o varení a Angie sa špecializuje na fitness.

AI pomôže aj obrázkami a nálepkami

V prípade, že nemôžete nájsť ideálny ilustračný obrázok pri konverzácii s priateľmi, tak teraz máte možnosť vytvoriť ho pomocou generátora obrázkov Meta AI.  Táto funkcia je dostupná v akomkoľvek chate jednoduchým spomenutím Meta AI (@Meta AI) a použitím príkazu /imagine spolu s výzvou na vytvorenie konkrétneho obrázka. Keď ako výzvu zadáte psa so slnečnými okuliarmi, tak vám Meta AI taký obrázok vygeneruje.

WhatsApp
Vygenerovanie obrázka pomocou Meta AI | Zdroj: xatakandroid.com

Podobná funkcia sa rozšíri aj pre nálepky v službe WhatsApp. Táto funkcia bude dokonca prístupná priamo z výberu nálepiek. Používatelia si tak môžu s pomocou AI nechať vygenerovať nálepky na základe konkrétnych požiadaviek. Namiesto toho, aby sa používatelia spoliehali na predinštalované balíčky nálepiek, môžu teraz vytvárať personalizované nálepky prispôsobené ich preferenciám.

Na čo ďalšie bude slúžiť AI vo WhatsAppe?

AI by mala vo WhatsAppe pomôcť aj pri iných činnostiach. Napríklad pri detekcii spamu, pri rýchlych preddefinovaných odpovediach alebo preklade správ. Prvky AI by mal pomôcť aj so skvalitnením audio a video hovorov formou redukcie hluku v pozadí. V neposlednom rade by mala pomôcť s personalizáciou obsahu, ktorý vás zaujíma.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot

Náš tip
Spotify Wrapped 2023 je tu. Čo ste počúvali najčastejšie?

30.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+