MojAndroid

Aplikácia Waze pripravuje na Slovensku novinku text-to-speech (TTS). Ide o funkciu, ktorá nahovorí textové informácie a počas jazdy vám tak poskytne detailnejší prehľad o tom, čo sa deje na ceste. Miesto strohých pokynov a upozornení typu “nebezpečenstvo na ceste” sa tak dozviete aj to, o aký typ nebezpečenstva ide, čiže napríklad výtlk, odstavené vozidlo a pod. Slovenská komunita Waze pri tejto príležitosti dala ľuďom na výber meno nového hlasu navigácie. A výsledok skutočne stál za to.

Hlasovanie ľudu rozhodlo

Skvelé správy z centrály: Pripravuje sa slovenský TTS hlas! Výhodou TTS (Text-to-speech) je, že číta názvy ulíc pri…

Zveřejnil(a) Waze Slovensko dne Středa 6. února 2019

V statuse vyššie si môžete pozrieť výsledky hlasovania, v ktorom spomedzi štyroch bežných slovenských ženských mien vyhralo to najnetradičnejšie – Gertrúda. Počas hlasovania situáciu zaregistrovala aj česká komunita Waze, ktorá s týmto pomenovaním nesúhlasila. Slovenský Waze však zobral situáciu do svojich rúk a po tom, ako Gertrúda získala viac ako polovicu hlasov, bolo rozhodnuté. Hlas TTS bude skutočne pomenovaný Gertrúda. Slovenský Waze si na tom celkom zgustol ďalšími vtipnými príspevkami.

MIMORIADNA SPRÁVA: Rada starších práve schválila pomenovanie pripravovaného slovenského TTS hlasu menom Gertrúda! 🚗 Hlas…

Zveřejnil(a) Waze Slovensko dne Neděle 10. února 2019

Ako to bolo celé v skutočnosti?

V tomto prípade šlo o žart zo strany komunity Waze Slovensko :-) Na fotke je ale skutočne Tomáš Gurský, avšak pri inom rozhovore pre TA3.

Kauzu si dokonca “všimli” aj v televízii TA3, nám ale situáciu priblížil dôkladnejšie a prvýkrát odhalil celé zákulisie okolo “kauzy Gertrúda”. “Od začiatku šlo o premyslenú virálnu kampaň. Tú podporila aj zdanlivá antikampaň zo strany českých kolegov, ktorá bola tiež dopredu pripravená. A výsledok? Po spustení antikampane narástol náskok Gertrúdy o 7 %, počas hlasovania vzrástol počet fanúšikov Waze na sociálnej sieti Facebook o niekoľko stoviek,” uviedol Tomáš Gurský, dobrovoľný koordinátor Waze na Slovensku a súčasný šéfredaktor nášho sesterského portálu MojElektromobil.sk exkluzívne pre náš portál.

GERTRÚDA V OHROZENÍ? Registrujeme snahu Waze Česká republika ovplyvniť hlasovanie o mene pripravovaného slovenského TTS hlasu úplatkami! https://www.facebook.com/WazeCZ/photos/a.128926413944249/865969446906605/

Zveřejnil(a) Waze Slovensko dne Pátek 8. února 2019

Každý bude mať na výber

Zaujímavé bolo, že napriek humorne ladeným príspevkom boli niektorí fanúšikovia skutočne pobúrení. Do pozornosti dávame diskusie pod statusmi, ktoré stoja skutočne za to. Samozrejme, Waze našiel aj v tejto virálnej kampani diplomatické riešenie vhodné pre každého – stále bude možné používať aj súčasný hlas nazývaný Aďka, takže aplikácia nebude nikoho nútiť, aby počas jazdy počúval Gertrúdu. Tá bude ale “šikovnejšia” a zvládne prečítať aj názvy ulíc a ďalšie užitočné informácie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Aké meno by ste pre hlas TTS vybrali vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+