MojAndroid

Príslušenstvo pre smartfóny sa rozrastá o ďalší unikátny kúsok. Zariadenie, resp. senzor Walabot DIY, umožňuje vidieť cez stenu a zistiť, čo sa v nej nachádza. Ak rekonštruujete alebo nanovo prerábate svoj byť či dom, tak pomocou neho môžete nájsť staré elektrické vedenia, potrubia, či dokonca škodcov.

Zariadenie ako prvé sprístupňuje širokej verejnosti 3D senzor spoločnosti Vayyar Imaging. Ten prichádza v spotrebiteľský prívetivom balení, ktoré zabezpečuje jednoduchú manipuláciu a nastavenie. Jedine čo potrebujete, je smartfón s nainštalovanou aplikáciou WalabotDIY z obchodu Play a senzor pripojený cez microUSB konektor. Potom stačí už len priložiť k stene.

Walabot uľahčuje prácu aj magnetickým pripevnením k zadnému krytu smartfónu, vďaka čomu môžete mať jednu ruku vždy voľnú – napríklad pre písanie poznámok alebo zaznačenie vedení priamo na stene. Od bežných detektorov sa odlišuje najmä tým, že namiesto niekoľkých LED diód, či LCD indikátora, vie na displeji smartfónu zobraziť aj ich tvar, ako aj informácie o tom, z čoho sú vyrobené, či ako sú hlboko (maximálna hĺbka detekcie je 10 cm). Cena tohto senzora je 200 dolárov.

18.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+