Cena je jednou z najviac diskutovaných vecí, keď príde na rad rozhovor o mobilných novinkách. Nie je však cena ako cena. Iné náklady vynaloží výrobca na "vyskladanie" mobilného zariadenia a iné peniaze dostane za jeho predaj. Páni z Re/Code sa najnovšie pozreli na to, koľko zarába Samsung na mobiloch Samsung Galaxy S6 Edge v 64 GB verzii.
Hoci zatiaľ nie je dostupný kompletný zoznam komponentov a ich cien, vieme, koľko stoja najdôležitejšie súčiastky:
- zakrivený SuperAMOLED displej s QHD rozlíšením: $85,
- procesor Samsung Exynos 7 (2 x 4 jadrá): $29,50,
- operačná pamäť RAM (3 GB, DDR4): $27,
- čip Qualcomm (3G/4G pripojenie): $15.
Suma celého zariadenia Samsung Galaxy S6 Edge (po sčítaní sú,m za všetky jeho súčiastky) predstavuje približne $290, čo je o $34 viac ako sú výrobné náklady na Samsung Galaxy S5. Pre porovnanie, 64 GB verzia iPhonu 6 stojí $247, iPhonu 6 Plus $263. Pri porovnávaní predajných cien v obchode Big Red prišli páni z Re/Code na zaujímavé zistenie:
- Apple zarobí na predaji jedného kusu iPhonu 6 (64 GB) približne $403, pri predaji iPhonu 6 Plus približne $487,
- Samsung zarobí na predaji jedného Samsungu Galaxy S6 Edge (64 GB) približne $410.
Pri priamom porovnaní iPhonu 6 a Samsungu Galaxy S6 Edge tak môžeme tvrdiť, že hoci je výroba Samsungu Galaxy S6 Edge drahšia, spoločnosť na ňom dokáže zarobiť o niekoľko dolárov viac ako Apple na svojej vlajkovej lodi. Netreba však zabúdať na to, že takéto porovnania nie sú celkom kóšer. Do ceny zariadenia totižto treba zahrnúť aj financie potrebné na výskum, vývoj, marketing, dopravu a iné výdavky spojené s predajom mobilných zariadení. Pre priblíženie cenovej politiky jednotlivých spoločností ale tieto články môžu byť prínosnými.
[katalog_reklama id="366183" typ="micro"]
Zdroj: Re/Code

http://www.dsl.sk/article.php?article=16891 tu to mate trosku prehladnejsie ;)
vidim :D ze prispevky sa tu mazu, aspon keby bol prispevok odstraneny ze porusuje kodex alebo zbaleny nepoviem nic :) aspon by sa videlo ze daky prispevok tu bol ;) nj nevadi :))) vas piesocek vase pravidla…..serioznost 0b ;)
A co si napisal ze ti to zmazali ? :)
dal som odkaz na dalsiu stranku kde bolo podrobne rozpisane co stoja jednotlive diely :)
Tak to su potom vemena ked to fakt zmazali :)
skús trošku rozmýšľať…keby si vlastnil túto stránku, chcel by si aby ti ľudia odchádzali na iné stránky ?
V prvom rade by som sa snazil, aby ludia nemali ziaden dovod odchadzat na ine stranky…
len že dať sem odkaz nie je nić zlé, vy sa vždy snažíte ísť cez mrtvoly, keď to preženiem a potom to s vami aj tak dopada, zle
snazil by som sa podavat informacie co najpresnejsie :) aby ludia nemuseli hladat dalsie info inde
Aj mne včera zmazali príspevok …. upadá to tu … správajú sa ako “ vláda “ :-(
Nech si nerobia srandu.
Nestojí ich to nič.
No tak ale myslím si že sú to maloobchodné ceny..a pri kúpe takého množstva sa môžme baviť úplne o inej cene a tak isto aj keď si komponenty vyrábajú sami..tým pádom si na to nič nenahadzuju..a to robí celé asi viac ako 50% ceny.
Baterka za $3,5 to je maloobchodná cena? :D
Tak to som si nikde nevšimol .
Skus aj ine stranky napr DSL.sk tam to je podrobnejsie
Ani 290€ by som nedal za S6… S4 mi uplne staci na vsetko..
este tak S5
Ani S5 neni vynimocny… Co by neslo na S4 len na S5… Vsetko ide do teraz na S4
vyvaľujem nad tým oči. Takže S6 ktorý si kúpim za cca. 800€ má hodnotu cca. 250€ -_- . Tak preto sú čínske značky také lacné. Nie žeby použili nekvalitné technológie, ale preto, lebo nemajú taký zisk za jednotlivý mobil.