MojAndroid

V tomto návode si povieme, ako si nastaviť kontroverzný “notch” na Huawei P20 či OnePlus 6, ako ukazovateľ nabitia batérie. Jedná sa o zaujímavú a praktickú aplikáciu, ktorá vás naučí si na výrez v displeji príjemným spôsobom zvyknúť.

Výrez so štýlom

Jedným z najväčších trendov roku 2018 v oblasti inteligentných telefónov je určite výrez v hornej časti displeja. Ten ukrýva napríklad reproduktor, senzory či prednú “selfie” kameru. Bohužiaľ, mnohokrát je použitie výrezu zbytočné, ak má telefón aj napriek tomu príliš veľké rámčeky, a jedná sa skôr o akýsi imidž smartfónu. Samozrejme, mnohým ľuďom sa “notch” nepáči. Ak vám však veľmi neprekáža a rozhodli ste sa pre kúpu smartfónu s výrezom, tak poznáme spôsob, ako si výrez veľmi efektívnym spôsobom vylepšiť.

Zopár nevýhod

Aplikácia sa nazýva Notch Battery Bar a slúži pre veľmi štýlové zobrazenie úrovne nabitia batérie. Aplikácia je optimalizovaná pre zariadenia Huawei P20 a OnePlus 6. Vývojár neodporúča inštalovať aplikáciu na iné smartfóny a tiež tvrdí, že nemusí byť plne kompatibilná s modelom Huawei P20 Pro. Na obrázkoch nižšie si môžete pozrieť, ako to vyzerá v praxi. Musíme uznať, že telefónu s výrezom skutočne dodáva potrebný štýl. Aplikácia funguje ako živá tapeta a nie ako prekrytie obrazovky, čo môže byť škoda, pretože tým pádom funkciu tejto aplikácie je možné využívať iba na domovskej obrazovke.

Indikátor s 99 %, 55 %, a 65 % batérie

Aplikácia je dostupná zadarmo v Obchode Play s predvolenou tapetou. Ak si však priplatíte 0,59 €, pribudne možnosť zvoliť si vlastnú tapetu. Odkazy na stiahnutie oboch verzií sú dostupné nižšie.

Verzia: 3.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
HMD Global musel odstrániť možnosť pre skrytie výrezu zo smartfónu Nokia 6.1 Plus

Náš tip
Google chce optimalizovať Android P pre zariadenia s výrezom v displeji

20.9.2018
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+