MojAndroid

Používateľ, ako človek zvedavý a kreatívny, hľadá spôsoby ako si čo najviac uľahčiť spôsob komunikácie so svojím okolím. Vo väčšine prípadov sa môžeme spoľahnúť na naše smartfóny, ktoré nám poskytnú presne to, čo potrebujeme. Počet aplikácií označovaných ako “instant messaging” (IM) rýchlo narastá a už dávno neslúžia len na posielanie správ, realizovanie hovorov alebo posielanie súborov. Aj preto sme sa rozhodli, že si pre vás pripravíme niekoľko tipov na chatovacie aplikácie, ktoré si teraz predstavíme bližšie.

WeChat

Aplikácia vyzerá na pohľad ako iné messenger-y, poskytuje možnosť telefonovania, posielania správ, zdieľania súborov, obsahuje databázu kreslených stickerov a v neposlednom rade ponúka možnosť skupinového chatu. Je možné ju nainštalovať priamo na PC alebo do vášho smartfónu. Najväčší rozdiel oproti konkurenčným aplikáciám spočíva v možnosti rozšírenia siete o potenciálnych priateľov, ktorí taktiež používajú danú aplikáciu, a ktorých ešte nepoznáte. V prípade, že to chcete nechať na random výbere, použijete funkciu “Shake”. Na jej spustenie  zvolíte možnosť “Shake”, následne zatrasiete mobilom a aplikácia vám zobrazí používateľa, ktorý taktiež použil túto funkciu a hľadá si nový kontakt. Keďže appka vyhľadá užívateľa vzdialeného aj niekoľko tisíc kilometrov, máte možnosť natrafiť na cudzinca/cudzinku, s ktorou si môžete vylepšiť vaše jazykové skills. WeChat ponúka ešte jednu praktickú funkciu zvanú “Friend radar”. Aplikácia využíva lokalizáciu v reálnom čase, pomocou čoho si môžete vášho strateného priateľa vyhľadať a skontaktovať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

KakaoTalk

Ďalší messenger, ktorý môžete používať na písanie, volanie, či odosielanie súborov, a to v relatívne peknom prostredí. Túto univerzálnu aplikáciu rozbeháte na smarfónoch s Android systémom, iOS, BlackBerry, Windows OS a Asha. Opäť môžete použiť funkciu “Shake” na vyhľadanie vašich priateľov, ktorí sú v blízkosti. Aplikácia je vo svete v celku rozšírená, a preto ponúka okrem základných funkcií aj možnosť sledovať kanál známej osobnosti, či hudobnej skupiny. Je však dosť možné, že po spustení tejto funkcie vám vyhľadá profily, ktoré vy poznať nebudete :)

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Facebook Messenger

Všetkým dobre známy messenger, ktorý poznáme najmä preto, že je prepojený s našim Facebook kontom. Najnovšia aktualizácia však prináša možnosť využívať túto appku bez toho, aby ste boli prihlásení na Facebook, a teda môžete komunikovať prostredníctvom messengera aj s ľuďmi, ktorých máte uložených v telefónnom zozname. Takisto vám môže dobre poslúžiť funkcia “Priatelia v blízkosti”, ktorá vám vylistuje zoznam s ľuďmi a poskytne približnú informáciu o tom, ako ďaleko sú od vás vzdialení. Messenger samozrejme ponúka aj množstvo ďalších funkcií, vrátane podpory pluginov tretích strán, rôzne nálepky a dokonca aj skryté hry. Vzhľadom na rozšírenosť a množstvo funkcií, ide o jeden z najlepších komunikačných nástrojov, ktoré si dnes do svojho Androidu viete nainštalovať.

Náš tip
Facebook Messenger má ďalšiu skrytú hru – basketbal

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Skype

Aplikácia, o ktorej nemusíme ani veľa písať. Mnohí z nás používame skype primárne na telefonovanie, či posielanie správ. Pre iných má zas využitie ako komunikačný kanál v pracovnom kolektíve. Tak, či onak, je tu s nami už poriadne dlho, no stále si drží svoje miesto a patrí k obľúbeným messengerom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

skype-messenger-app-w782

Telegram

Bezplatný messenger, ktorý ponúka vyššiu formu bezpečnosti pomocou “cross-platform” šifrovania a zároveň chráni vaše súkromie, nakoľko neposkytuje žiadne vaše súkromné informácie tretím stranám.. Môžeme síce povedať, že aj Facebook messenger využíva šifrovanie, ktoré sa stará o vašu bezpečnosť, no o ochrane vášho súkromia radšej pomlčíme. Spôsob, akým sa Telegram stará o vašu bezpečnosť spočíva v šifrovaní od zariadenia k zariadeniu ( tzv. “end to end” šifrovanie). To znamená, že zašifrovanie prebehne vo vašom zariadení a rozšifrovanie bude možné len v zariadení prijímateľa.

Okrem iného je aplikácia vybavená veľmi pekným prostredím, je rýchla, spoľahlivá a spĺňa všetky predpoklady stať sa vaším obľúbeným messengerom, s ktorým si môžete byť istí, že je vaša komunikácia bezpečná a vaše súkromie kryté. Aplikáciu si môžete nainštalovať na svoj počítač aj telefón.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Dasher

Aplikácia Dasher môže poslúžiť ako plnohodnotný komunikátor, ktorý okrem písania správ a posielania súborov ponúka aj zdieľanie svojej polohy, či možnosť skupinového chatu. Pre tých nerozvážnych je tu funkcia mazania odoslaných správ v reálnom čase, ktorá môže neraz zachrániť vašu situáciu. Dasher sa stane obľúbeným aj pre tých používateľov, ktorí vo svojich komunikáciách radi zdieľajú videá a posielajú rôzne GIF-ká. Výhodné je hlavne to, že umožňuje prehrávanie videa priamo v chatovacom okne a nie je nutné sa preklikávať priamo na zdrojovú adresu daného odkazu.

Tento messenger ponúka ešte jednu špecifickú funkciu, ktorá nezapadá do štandardov iných dostupných messengerov, a to je služba Venmo, cez ktorú môžete bezpečne posielať peniaze svojim blízkym, ktorí využívajú túto aplikáciu. Ide o tzv. digitálnu peňaženku, ktorá funguje systémom PayPal. Musíte si teda zaregistrovať vašu kreditnú kartu a napísať váš email.

Verzia: 2.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

Tango

Ak si vystačíte so základnými funkciami messengeru a jeho využitie vidíte len v chatovaní, volaní a zdieľaní súborov, siahnite po Tangu. Bezplatná a jednoduchá aplikácia, ktorú môžete mať nainštalovanú na vašom telefóne, či tablete s ponukou niekoľkých mini hier, ktoré si však musíte dodatočne stiahnuť.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Google Hangouts

Zo spomínaných IM aplikácií je Hangouts jediná, ktorá sa dá súčasne použiť pre dva spôsoby komunikácie. Môžete ju predvolene nastaviť pre SMS správy a zároveň ako messenger, pri ktorom oceníte najmä kvalitu telefonovania. Samozrejmosťou sú aj ďašie funkcie, vrátane zdieľania fotografií a podpory rôznych druhov nálepiek.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Viber

Známa IM aplikácia, ktorú opäť nemusíme veľmi predstavovať, ponúka bohatý výber stickerov, možnosť nastavenia témy pre chatovacie okná a iné prispôsobenia, ktoré robia z tohto messengera obľúbený a spoľahlivý nástroj pre komunikáciu, či už formou posielania správ alebo realizovania hovorov. Nainštalujte si ju na svoj počítač, mobil, či tablet a buďte so svojimi priateľmi nepretržite v kontakte.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Line

Trojkombinácia aplikácií Facebook, Twitter a Skype je obsiahnutá v messenger-i s názvom Line. Špecifické chatovacie okno pre messenger je rozšírené o timeline, ktorý dotvára komplexnejšie využitie a dáva tejto appke charakter sociálnej siete. Donedávna pridaná funkcia telefonovania môže nahradiť spomínaný Skype, a tak sa váš komunikačný nástroj stáva nezávislý od ďalších aplikácií. Pekný a čistý vzhľad prostredia s originálnymi nálepkami príjemne oživia komunikáciu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

BBM

Donedávna to bola záležitosť čiste len Blackberry telefónov, avšak po prispôsobení aplikácie aj pre Android systémy, sme sa dostali k slušnému messengeru, ktorý nám dáva možnosť mať veci naozaj pod kontrolou. Vývojári sa opäť pričinili a vzhľadom na ich prezieravosť naprogramovali funkciu “Retract”, ktorá sa postará o vymazanie správy v prípade odoslania nevhodného obsahu tej nesprávnej osobe (samozrejme to musíte stihnúť ešte predtým, ako si to dotyčný/á prečíta). S touto vymoženosťou sme sa stretli aj pri aplikácii Dasher, avšak BBM ponúka ďalšie praktické nastavenie v podobe určenia časového limitu, počas ktorého má byť obsah viditeľný. Skvelá featurka pri zdieľaní obrázkov. Aby toho nebolo málo, môžete si zvoliť formu súkromného chatu, čo znamená, že po ukončení konverzácie sa záznam automaticky vymaže.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Razer Comms

Máme tu tip aj pre hráčskych nadšencov. Razer Comms je free aplikácia vhodná pre skupinové konverzácie, volania, VoIP chatovanie a skontaktovanie sa so svojimi “gejmerskými” kolegami. Môžete sa tak spojiť so svojimi priateľmi alebo môžete vyhľadať nové hráčske kontakty pomocou tohto multiplatformového herného messengeru.

Razer Comms

Kik

Kik si získal veľa používateľov práve kvôli jeho jednoduchosti. Ako jediný zo spomenutých messengerov nevyžaduje pri registrácii vaše telefónne číslo a postačí mu logovanie cez váš “nickname”. Kik neobsahuje žiadne nadštandardné funkcie, no za to si plne vystačíte aj s tými základnými, ako sú skupinové konverzácie, zdieľanie videí, GIF súborov, obrázkov, či hier. Pravidelné updaty sa postarajú o hladký priebeh a spoľahlivosť.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

WhatsApp

Na úplný záver sme si nechali najviac populárny messenger, ktorý vás po nainštalovaní odbremení od manuálneho pridávania kontaktov, nakoľko sa vaše kontakty používajúce WhatsApp automaticky prepoja s touto službou. Okrem písania správ môžete bezplatne telefonovať s vašimi priateľmi a dokonca si spraviť zálohu z vašich chatov pomocou Google Drive záloh. Nechýbajú ani ďalšie funkcie, ako posielanie zvukových správ, skupinové chaty a veľa ďalších.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj Androidpit

8.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+