MojAndroid

Vianočné sviatky sú predo dvermi. Možno si ani neuvedomujete, že o týždeň o takomto čase budeme mať Štedrý večer za nami. Spôsobujú to zrejme aj dni, na ktoré tento rok sviatky pripadli. Mnohí z nás budú ešte deň pred Štedrým dňom pracovať, a tak si možno ešte naplno neuvedomujeme, ako blízko sú Vianoce. My vám to teraz pripomenie našim výberom aplikácií a hier, ktoré by vám počas sviatkov vo vašom smartfóne či tablete nemali chýbať.

https://www.mojandroid.sk/?s=vianoce+2016https://www.mojandroid.sk/?s=vianoce+2016

Náš tip
Všetky vianočné články na jednom mieste!

Google Santa Tracker

Už tradičnou súčasťou vianočnej softvérovej výbavy smartfónu je aplikácia Google Santa Tracker. Tá ponúka množstvo funkcií a jednoduchých hier, ktorými si môžete spríjemniť vianočné sviatky. Tento rok pribudla zaujímavá hra využívajúca rozšírenú realitu. Výsledok vyzerá podobne ako obľúbený titul Pokémon GO. Akurát v tomto prípade budete pomáhať Santa Clausovi, zbierať darčeky na reálnych miestach a nosiť ich na vyznačené lokácie. Samozrejme, v priebehu Štedrého dňa budete môcť sledovať virtuálneho Santu, ako postupne lieta nad všetkými miestami na Zemi a roznáša darčeky pre všetky poslušné deti.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

NORAD Santa Tracker

Alternatívou k sledovaniu Santa Clausa cez aplikáciu od Google je titul NORAD Santa Tracker. Ten funguje už niekoľko rokov a tento rok je k dispozícii už aj Android aplikácia. Okrem toho, že na Štedrý deň budete môcť sledovať pohyb Santa Clausa aj cez túto aplikáciu, môžete si čakanie na Vianoce skrátiť hraním zábavných hier v rámci aplikácie. Hoci tá je určená skôr pre menších fanúšikov Vianoc, na svoje si tu prídu aj dospeláci.

Verzia: 1.4.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.0
Aktuálna cena: Zdarma

Christmas Gift List

Vzhľadom na to, že do Vianoc stále zostáva ešte celý pracovný týždeň, predpokladáme, že mnohí z vás plánujú darčeky kupovať práve v priebehu nasledujúcich dní. Ak je to tak, je pravdepodobné, že budete mať trochu zmätku, ktorý by aspoň sčasti mohla vyriešiť aplikácia Christmas Gift List. Tá sa stará o to, aby ste mali prehľad v tom, pre koho máte ktoré darčeky a ktoré ešte potrebujete kúpiť. Aplikácia posúva pekné prostredie v štýle Material dizajnu a množstvo ďalších šikovných funkcií, ktoré oceníte pri plánovaní vašich Vianoc.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Christmas Live Wallpaper

Živé pozadia dnes už nie sú ani zďaleka také populárne ako kedysi. To ale neznamená, že nemajú svoje miesto na platforme Android. Napríklad aplikácia Christmas Live Wallpaper je príjemným spestrením čakania na vianočný deň. Aplikácia totiž zobrazuje na domovskej obrazovke odpočítavanie do Vianoc spolu s peknou vianočnou animáciou. V priebehu času sa aplikácia vyvíjala a dostávala nové funkcie, a tak si ju teraz môžete veľmi dobre prispôsobiť. V minulosti sme aplikáciu používali aj my a môžeme ju bez problémov odporúčať aj preto, že je dostupná úplne zadarmo.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zedge

Ako každý rok, aj tentokrát musíme spomenúť aplikáciu Zedge. Tá síce nie je primárne vianočným titulom, no ponúka všetko, čo budete potrebovať pre naladenie sa na vianočnú atmosféru. Základom sú tisíce pozadí s vianočnou tématikou. Z tých si určite vyberiete také, ktoré sa vám bude páčiť a bude aj dokonale sedieť na pozadí vášho smartfónu. Potom sú tu stovky vianočných zvonení, ideálne orezaných tak, aby boli dostatočne hlasné a zároveň podporili vianočnú atmosféru. Nechýbajú ďalšie živé pozadia či dokonca aj hry. Výber je skutočne bohatý a je iba na vás, do akej hĺbky vianočných výzdob na svojom smartfóne budete chcieť ísť.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

ElfYourself

Vianoce sú sviatky pokoja a lásky a v takomto harmonickom prostredí je vždy čas aj na zábavu. Aplikácia ElfYourself vám umožňuje poslať vašim priateľom a blízkym skutočne originálne vianočné želanie vo forme elfského tanca, kde v roli elfov vystupujete vy a vaša rodina či priatelia. Aplikácia umožní zobraziť vašu tvár spolu s telom elfov, ktorí následne zatancujú vami vybraný tanec. Tak môžete potešiť vašich priateľov a známych a zároveň sa zabaviť pri výrobe takéhoto videa.

Verzia: 6.0.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.0.8
Aktuálna cena: Zdarma

Red Stamp Cards

Ak chcete svojich známych potešiť digitálnym pozdravom, no tancujúci elfovia nie sú pre vás dostatočne dôstojní, určite by ste nemali obísť šikovnú aplikáciu Red Stamp Cards. Tá ponúka široké spektrum nástrojov, vďaka ktorým si budete môcť vytvoriť vlastný vianočný pozdrav. Výsledok je skutočne štýlový a elegantný, no skutočná sila aplikácie spočíva v množstve templateov, z ktorých si môžete vybrať a ktoré môžete prispôsobiť vlastným predstavám. Okrem toho, aplikácia umožňuje posielať aj fyzické papierové pozdravy za pomerne slušné ceny.

Verzia: 3.5.11
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.5.11
Aktuálna cena: Zdarma

Christmas Radio

Iba máločo navodí vianočnú atmosféru tak, ako vianočné piesne. Ak sa nechcete trápiť vytváraním si vianočných playlistov, k dispozícii sú vám aplikácie, ktoré ponúkajú nonstop vianočné skladby z viacerých zdrojov. Jednou takouto aplikáciou je aj Christmas Radio. Tá patrí medzi najlepšie svojho druhu a okrem vianočných skladieb a kolied toho ponúka ešte oveľa viac. Na výber máte 150 staníc s vianočnými piesňami, ale aj výber zaujímavých článkov z vianočne orientovaných blogov na internete. Okrem toho, svoje obľúbené piesne, ktoré počujete v rádiu, môžete bez problémov pridať do playlistu na Spotify a vytvoriť si tak vlastné vianočné rádio so všetkými skladbami, ktoré máte radi.

Vianočné hry

Ak to s Vianocami myslíte skutočne vážne, čas pred sviatkami a počas nich si možno budete krátiť aj vianočnými hrami. Tých je v obchode Play obrovské množstvo, a tak máte skutočne veľký výber. My sme si pre vás nižšie vybrali niekoľko, ktoré nás očarili svojou prívetivou grafikou, alebo sme ich aj sami v minulosti vyskúšali.

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 4.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.0
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

Veríme, že ste si v našom výbere našli nejaké aplikácie, ktoré vás inšpirovali. Zároveň ale dúfame, že počas vianočných sviatkov budete uprednostňovať osobný kontakt s blízkymi a rodinou pred neustálym ťukaním do telefónu. Ak ale máte aj vy nejaké obľúbené vianočné aplikácie a hry, môžete sa o ne podeliť s nami a ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

18.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+