MojAndroid

Každá automobilka zaoberajúca sa autonómnym riadením vozidiel rieši testovanie svojich nápadov jedinečne. Obyčajný záujemca je však väčšinou odsunutý na zadné sedadlo a riadenie vozidla preberá väčšinou (snáď s výnimkou Tesly) vyškolený personál inžinierov a špecialistov. Spoločnosť Volvo sa naopak rozhodla posadiť do vozidla úplne klasickú štvorčlennú rodinu “Hains-ovcov,” ktorá pochádza zo švédskeho Göteborgu.

Náš tip
Uber spúšťa novú generáciu svojich autonómnych vozidiel  značky Volvo v San Franciscu

Takýto experiment poskytne výrobcovi pohľad obyčajného cestujúceho, ktorý sa pozerá na praktické využitie a teda naberá opačný pohľad ako inžinieri či konštruktéri, ktorí sa sústredia na technickú stránku vozidla. Volvo tak lepšie dokáže pochopiť dopyt cestujúcich, zistí takisto činnosti, ktoré bežná rodina robí počas autonómneho riadenia vozidla. Dôležitým poznatkom bude tiež zistiť reakcie na čo najhladší prechod medzi klasickým manuálnym a autonómnym riadením vozidla.

volvo-self-driving-test

Táto rodina bude súčasťou projektu “Drive Me,” zameranom na rozsiahlu spoluprácu so súkromnými/verejnými spolupracovníkmi pri testovaní autonómneho riadenia vozidla Volvo. V rámci tejto spolupráce bude vypravených až 100 vozidiel v uliciach Göteborgu. Čím viac poznatkov spoločnosť Volvo získa, tým pravdepodobnejšie bude spustenie autonómnej prevádzky aút od Volva. Predpoklady zatiaľ hovoria približne o roku 2021.

Zdroj: engadget.com

10.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+