MojAndroid

Problém fragmentácie systému Android je stále horúcou témou nielen bežných používateľov alebo Googlu, ale aj vlády Spojených štátov amerických. Na internete bola totižto zverejnená nová štúdia Amerického ministerstva pre vnútornú bezpečnosť (DHS) a Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI), podľa ktorej Android zariadenia vystavujú US agentúry malware hrozbám, pretože mnoho zariadení používa zastaralé verzie systému. V štúdii sú zdokumentované útoky, z ktorých až 79 percent bolo zaznamenaných na Android zariadeniach. Narozdiel od toho, iOS zariadenia zaznamenali len 0,7% malware hrozieb. Štúdia vychádza z údajov zozbieraných v roku 2012.

mobilemalware

Android tak bol označený, ako primárny cieľ pre malware útoky vďaka svojej open source podstate a dominantnému podielu na trhu mobilných zariadení. Približne polovica z napadnutých zariadení získali malware prostredníctvom aplikácií, ktoré odosielali textové správy na prémiové čísla. Ďalšou formou útokov bol škodlivý softvér, ktorý utajil svoju existenciu a zaznamenával polohu používateľa alebo heslá do rozličných služieb. Dokument tiež pripomína zamestnancom federálnych, štátnych ako aj miestnych orgánov, aby aktualizovali svoje zariadenia.

Dokument je možné stiahnuť kliknutím na tento odkaz.

Zdroj: the next web

28.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+