MojAndroid

O snímači odtlačkov prstov, ktorý je zabudovaný priamo v displeji, počúvame už asi od minulého roka. Pôvodne mal byť prvým smartfónom s takýmto snímačom Samsung Galaxy S8, ale technológia nebola ešte pripravená, čo dokazuje nie príliš šťastne umiestnený snímač na zadnej strane vedľa fotoaparátu. Potom sa pozornosť upriamila na zatiaľ nepredstavený Galaxy Note 8 a pripravovanú vlajkovú loď od Apple. Práve od Apple sa očakáva veľká inovácia, keďže majú predstaviť ich desiaty iPhone, ktorý by sa mal nazývať iPhone 8 alebo iPhone X.

Všetko to ale môže byť nakoniec inak, ak sa nová správa z Číny ukáže ako pravdivá. Inovátorom v tejto oblasti nemajú byť známe čínske značky, ako Huawei, Xiaomi alebo OnePlus. V skutočnosti má prvý smartfón so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov v displeji pochádzať od spoločnosti Vivo. Tá ma už teraz funkčný prototyp, s ktorým uniklo aj video.

vivo

Podľa jedného čínskeho analytika by mal Vivo predstaviť nový smartfón už 28. júna. V tomto zariadení by mala byť použitá práve nová technológia odomykania displeja. Uvidíme, či správy nakoniec budú pravdivé, ak sa tak stane, reputácia Vivo na poli smarfónov zaručene stúpne.

Zdroj: GSMArena

17.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+