MojAndroid

Spoločnosť Vivo rada experimentuje s netradičnými zariadeniami. Tentokrát si dala patentovať návrh smartfónu so zabudovaným dronom. O novinke informoval portál Android Authority.

Vivo - patent na smartfón s dronom
Foto: LetsGoDigital.org

Zariadenie vykreslené na patente vyzerá na prvý pohľad ako normálny smartfón. Vpredu má pomerne veľký displej, zatiaľ čo na pravom boku má umiestnené tlačidlá hlasitosti a tlačidlo napájania. V spodnej časti telefónu sa však nachádza vysúvací slot, ktorý v sebe ukrýva malý dron. Ten je vybavený štyrmi vrtuľami, dvoma fotoaparátmi a infračervenými senzormi. Ovládať sa bude pravdepodobne pomocou smartfónu.

Smartfón so zabudovaným dronom má svoje výhody aj nevýhody

Takáto vychytávka má zjavne svoje výhody a nevýhody. Zariadenie vyrobené na základe tohto patentu by v prvom rade bolo veľmi špecializované a využila ho iba malá skupinka ľudí. Mohlo by potešiť fotografov, ktorí radi používajú drony na snímanie zaujímavých fotografií, no nechcú so sebou nosiť veľký a ťažký dron. Zariadenie by bolo vďaka svojej kompaktnej veľkosti ideálne na cesty a pravdepodobne by nebol problém ani s jeho dobíjaním, keďže by sa nabíjal pomocou smartfónu.

Čo sa týka nevýhod, tento dron by musel byť malý a ľahký, aby vošiel do tela smartfónu. Čím je jeho telo ľahšie, tým je dron náchylnejší na vietor a tým ťažšie sa ovláda. A zas naopak smartfón by pravdepodobne musel byť hrubší a ťažší a spoločnosť Vivo by potencionálne musela urobiť aj zopár kompromisov v hardvéri zariadenia.

Nesmieme však zabúdať, že toto je len patent a smartfón s dronom možno nikdy nebude predstavený. A už aj keby bol, slúžil by skôr len ako zaujímavá novinka, ktorou sa spoločnosť Vivo môže pochváliť, a nie ako budúcnosť smartfónov.

Náš tip
Xiaomi, Vivo a Oppo údajne predstavia v treťom štvrťroku svoje skladacie smartfóny

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+