MojAndroid

Značka Vivo je na našom trhu takmer neznáma. Vo svete ale patrí tento čínsky výrobca medzi najväčších. Portfólio spoločnosť zahŕňa smartfóny každej cenovej kategórie, pričom nezabúda ani na nadupané vlajkové lode s veľmi zaujímavými parametrami.

So smartfónom od Vivo sme už mali tú česť. A boli sme spokojní

V redakcii sme napríklad mali možnosť ešte v roku 2018 otestovať model Vivo NEX S, ktorý ponúkol ako jeden z prvých smartfónov snímač odtlačkov prstov v displeji a tiež aj vysúvací selfie fotoaparát. Obsahoval výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 845, 8 GB RAM a 4000 mAh batériu. V roku 2018 išlo o absolútny vrchol v oblasti špecifikácií. Zohnať modely od značky Vivo je ale na našom trhu náročné.

Vivo NEX S

Podľa informácií portálu Theverge by sa to mohlo zmeniť. Výrobca má totiž v pláne veľkú expanziu do Európy, Spomínajú sa krajiny ako Veľká Británia, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Španielsko, ale aj susedné Poľsko. Je možné že smartfóny tohto zaujímavého výrobcu dorazia oficiálne aj na náš trh.

Široké portfólio plné zaujímavých smartfónov, aj vlajkových lodí

Najvybavenejším modelom je zatiaľ Vivo X50 Pro+ s procesorom Qualcomm Snapdragon 865, 12 GB RAM, 6,56″ 120 Hz AMOLED displejom a nabíjaním s výkonom 44 W.

Vivo X50 Pro+

Ak výrobca príde aj do Európy, môžeme očakávať agresívnu cenovú politiku. Potešia sa najmä tí používatelia, ktorí hľadajú výborne vybavené modely za čo najnižšie ceny. Otázkou zostáva, ako sa ľudia postavia k tomu, že ide o u nás neznámeho čínskeho výrobcu.

Náš tip
Akcia: Platené Android aplikácie a hry sú teraz úplne zadarmo
21.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+