MojAndroid

Virtuálna realita sa stále viac a viac dostáva do povedomia výrobcov hier, ktorí najnovšie hry optimalizujú aj pre virtuálnu realitu. Jasným príkladom je napríklad Oculus Rift alebo HTC Vive. Mnohí hráči by si však virtuálnu realitu radi vyskúšali aj na hrách, ktoré ju natívne nepodporujú. A tu prichádza vhod softvérové riešenie MyDream Swift.

MyDream Swift je softvér, ktorý sľubuje možnosť zahrať si akúkoľvek hru zo služby Steam priamo vo virtuálnej realite. Tento bude mať na starosti pretransformovanie titulu do virtuálnej reality tak, aby ju dokázalo zariadenie správne reprodukovať ľudským očiam. Jedinou podmienkou pre funkčnosť aplikácie je, aby bola hra postavená na základoch DirectX 9 alebo DirectX 11.

Náš tip
Ktorý VR headset by ste si vybrali ? | DISKUSIA

https://www.youtube.com/watch?v=_OHWGkaLj-U

Autori v rámci svojho softvéru ponúkajú dva módy. „Cinema Mode“ je určený pre hranie z pohľadu prvej osoby a prináša transformáciu do širokouhlého obrazu – teda pred svojimi očami vidíte veľké plátno. Druhý mód, AutoVR, je postavený na základe prenesenia zážitku z pohľadu prvej osoby priamo do okuliarov, vďaka čomu máte dojem že ste priamo v centre diania.

MyDream Swift okrem svojich funkcií ale zaujme aj cenou, ktorá je stanovená na 30 amerických dolárov. Navyše, ak si softvér predobjednáte, získate k nemu hru MyDream VR v hodnote 20 dolárov zadarmo.

Náš tip
Letné Olympijské hry budú vysielané vo virtuálnej realite

Zdroj: techcrunch.com

14.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+