MojAndroid

Operačný systém Android ponúka v rámci svojej otvorenosti a populárnosti množstvo spôsobov, ako rozšíriť funkcionalitu tabletu. Stačí navštíviť obchod s aplikáciami Google Play a nainštalovať si na to vhodný nástroj, pričom z viac ako milióna aplikácií máte skutočne z čoho vyberať. Jedným zo spôsobov, ako využiť svoj tablet je aj správa a ovládanie zariadení na diaľku. Priamo z Android tabletu môžete pristupovať napríklad k počítaču alebo notebooku, na ktorom beží Windows, Linux alebo Mac Os X. Stačí vám k tomu vhodná aplikácia a pripojenie do internetu.

Orange - partner seriálu

Partnerom seriálu je Orange

Na to, aby ste mohli svoj PC ovládať na diaľku odporúčame použiť tablety s väčšou uhlopriečkou displeja, ktorá zaručí vyšší používateľský komfort. Samozrejme, nie je problém pripojiť sa aj pomocou menších zariadení. Aplikácie sú totižto na zobrazenie väčších plôch prispôsobené tak, aby ste sa po pracovnej ploche mohli pohybovať pomocou gest. Myšku nahradia pohyby prstov, priblíženie môžete realizovať pomocou dobre známeho gesta pinch-to-zoom.

Medzi najznámejšie aplikácie pre správu vzdialenej plochy patrí Team Viewer, ktorý na trhu pôsobí už pomerne dlhú dobu a pozná ho mnoho používateľov po celom svete. Podobne ako aj v iných aplikáciách, aj tu budete potrebovať nainštalovať server na počítač, do ktorého sa budete chcieť pripojiť. Následne sa prostredníctvom unikátneho ID kódu a hesla budete môcť k nemu pripojiť odkiaľkoľvek, kde budete mať k dispozícii aktívny mobilný internet alebo WiFi. Samotný Team Viewer ponúka funkcie ako podporu viacdotykových gest Windowsu 8, plne funkčnú  klávesnicu, obojsmerný prenos súborov, podporu viacerých monitorov, prenos zvuku a obrazu v reálnom čase, či šifrovaný prenos dát.

TIP: V Orangei si tablety môžete kúpiť už od 1 eura. Stačí si vybrať niektorý z balíkov Mobilného internetu a tablet za skvelú cenu je váš. Vďaka mobilnej dátovej siete od Orangeu, ktorá je dostupná pre viac ako 85% populácie SR ho využijete skutočne naplno a navyše zaň ani veľa nezaplatíte.

Vzdialená_správa_a_ovládanie_zariadení_z_tabletu_-_YouTube

S vlastným riešením na vzdialenú správu zariadení s operačným systémom Windows prišiel aj Microsoft. Ten na Android uviedol aplikáciu Microsoft Remote Desktop, ktorá k prepojeniu a prenosu dát využíva protokol Remote Desktop Protocol (RDP). Ten je priamo implementovaný v OS od Microsoftu. Ak vlastníte počítač alebo notebook s Windows 8, možno vám ovládanie uľahčí aj možnosť ovládať používateľské prostredie Metro.

Podobnými aplikáciami pre vzdialenú správu sú aj platený Splashtop Remote Desktop a populárny VNC Viewer, ktorý je na obchode Play dostupný úplne zadarmo. So svojim vlastným riešením prišla aj spoločnosť Google, ktorá predstavila aplikáciu Chrome Remote Desktop. K jej fungovaniu však budete potrebovať internetový prehliadač Chrome.  Spoločne obidve aplikácie umožňujú používateľom ovládať svoj počítač alebo Mac kdekoľvek, použitím Android smartfónu alebo tabletu. Podrobný návod, ako vzdialenú správu cez Chrome spojazdniť nájdete v našom návode.

TIP: Rýchly mobilný internet v najrýchlejšej Orange 3G sieti dnes môže využívať už viac ako 85% populácie Slovenska, pričom viac ako 55% z nich môže využívať maximálnu teoretickú rýchlosť sťahovania dát 42 Mbit/s. Pararelne s pokrývaním 4G sa Orange sústredí aj na zvyšovanie pokrytia v 3G sieťach, ako aj na pokrývanie vidieckych oblastí cez UMTS 900, ktorá umožňuje priniesť rýchly mobilný internet s rýchlosťou 21 Mbit/s . Vďaka takémuto pokrytiu si môžete užívať rýchly mobilný internet na svojom tablete takmer na celom Slovensku. Orange spustil aj vlastnú LTE sieť, vďaka ktorej bude prípadná vzdialená správa zariadení ešte rýchlejšia a spoľahlivejšia. 

7.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+