MojAndroid

V jednom z prvých dní tohto roka vám prinášame lifestyle-ové video, v ktorom vystupuje RedKB, vlastným menom Kenneth Brandon. Ten je známym riešiteľom Rubikovej kocky a jej rôznych odnoží. Svet v roku 2015 prekvapil svojim videom s riešením Rubikovej kocky s rozmery 17x17x17. Tá mimochodom ponúka  6.69×10^1054 polôh, čo je číslo obsahujúce viac ako 1000 číslic za sebou. Doteraz neexistoval žiadny rekord ani záznam o tom, že by niekto takúto kocku poskladal, a tak je RedKB zrejme prvým človekom na svete, ktorý sa týmto môže pochváliť.

Spôsob riešenia kocky s rozmermi 17x17x17 vôbec nie je ťažký. Je to ako riešiť kocku so 7 či 5 dlaždicami na hranu, no je to veľmi, veľmi, naozaj veľmi nudné. Na riešenie je najvhodnejšia “redukčná metóda” – teda vyriešenie rohov ešte predtým, ako prejdete na hrany. Je to ako veľká Rubikova kocka, s obrovským stredom, dlhými a tenkými hranami a malými rohmi – povedal RedKB.

O riešenie takejto Rubikovej kocky by sa mohol pokúsiť aj robot poháňaný Androidom. Na jeho prestavbu by ale zrejme bolo potrebné trocha viac Lega :-). Aká najväčšia bola Rubikova kocka, ktorú ste poskladali vy?

Zdroj: TheVerge

3.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+