MojAndroid

Otrepané darčeky ako ponožky, pyžamo, kozmetika či alkohol síce potešia, no určite nie sú originálnymi. Ak chcete darčekom naozaj zaujať aj potešiť, mali by ste siahnuť hlbšie do vrecka a kúpiť napríklad inteligentný hudobný snowboard. Jeden taký vyrobila spoločnosť Signal Snowboards, ktorá do neho okrem LED diód pripojila aj GPS, akcelerometer, Bluetooth či dobíjateľnú batériu. Všetky tieto veci sa starajú o spojenie s mobilnom aplikáciou, ktorá mení hudbu podľa orientácie a pohybov jazdca. Výsledný efekt je naozaj zaujímavým, pozrite si ho na videu:

Na zmenu zvuku slúži špeciálny senzor, ktorý mení hudbu vždy, keď sa jazdec otočí, vyskočí, prejde cez rail alebo urobí nejaký špeciálny trik. Výsledný pocit z jazdy sa tak ešte znásobuje, čo sa testovaciemu jazdcovi Danielovi Brownovi naozaj zapáčilo. Ten hovorí aj o tom, že umenie a hudba ako taká ešte znásobujú vaše výkony na svahu a určite častokrát rozhodujú o tom, či sa odhodláte urobiť zložitejší trik alebo nie. Tak sa vyjadrite, snowboardisti. Kúpili by ste si takýto inteligentný snowboard? :-)

Zdroj: Gizmodo

22.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+