MojAndroid

Nadišiel čas vianočných sviatkov a veľa ľudí hľadá možnosti, ako si čo najviac navodiť ich atmosféru. To tradične zahŕňa vianočnú výzdobu v domácnosti či v práci. V posledných rokoch ale prevláda snaha preniesť vianočnú tému aj do virtuálneho sveta, aj do toho najosobnejšieho – mobilného telefónu. V tomto článku si ukážeme výber vianočných pozadí na plochu alebo uzamknutú obrazovku vášho Android smartfónu.

Pozadia s vianočnými stromčekmi

Prvé, čo sa väčšine ľudí vybaví v súvislosti s vianočnými sviatkami, je vianočný stromček. Je tradičným symbolom Vianoc, ktorý najčastejšie zastupuje jedľa či smrek ozdobený farebnými vianočnými guľami, sladkosťami, ovocím, elektrickými sviečkami a lesknúcou sa hviezdou na vrchole stromčeka. Následujúcich 15 vybraných pozadí symbolizuje vianočný stromček a jeho ozdoby.

Pozadia so snehuliakom a Santa Clausom

Ďalším symbolom Vianoc je snehuliak, ktorého už v živote snáď stával každý. So Štedrým večerom sa spája aj postava, ktorá údajne roznáša vianočne darčeky pod stromček. Na Slovensku to bol tradične Ježiško, ale v posledných rokoch sa akosi u nás udomácňuje aj Santa Claus. Práve snehuliakov a Santa Clausa zobrazuje výber ďalších pozadí.

Pozadia so zimnou krajinou

Existujú aj ľudia, ktorí sú už presýtení komerčným zneužívaním vianočných sviatkov a typické symboly ako ozdobené vianočné stromčeky alebo Santa Claus im frustáciu ešte prehlbujú. Pre nich sú určené následujúce pozadia zobrazujúce zimnú krajinu bez vianočnej témy.

Náš tip
Halloween 2019: Aplikácie, hry, pozadia a recepty na jednom mieste

 

 

19.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+