MojAndroid

Spoločnosť VIAMO predstavila novú službu a mobilnú aplikáciu, ktorá výrazne zjednoduší bezhotovostne prevody peňazí medzi bankovými účtami. Momentálne si ju môžu vyskúšať klienti Tatra Banky a VÚB banky, pričom platby môžu prijímať aj klienti iných bánk.

viamos

Prevod peňazí je veľmi jednoduchý a viaže sa priamo na telefónne číslo klienta. Stačí mať nainštalovanú mobilnú aplikáciu VIAMO svojej banky, v ktorej prepojí svoje slovenské mobilné číslo s číslom účtu v banke. Pri peňažnej transakcii si používateľ vyberie z telefónneho zoznamu príjemcu, zadá sumu a prevod potvrdí PIN kódom. Príjemca je na príchodziu platbu upozornený SMS správou, v ktorej nájde inštrukcie na prijatie platby, registrovanému príjemcovi príde už len notifikácia o prevode. Služba VIAMO funguje na platformách Android, ale aj iOS.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 2.0.44
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.44
Aktuálna cena: Zdarma

Ako povedal Adam Marek, CEO spoločnosti VIAMO, úspech novej služby závisí od toho, koľko bánk ju začne využívať. K rýchlemu šírení služby by mal prispieť aj fakt, že príjemca platby nemusí byť klientom banky s podporou VIAMO. Odosielať ich však môžu v súčasnosti len klienti Tratra Banky a VÚB banky, ktorí si počnúc dnešným dňom môžu do svojho smartfónu stiahnuť aplikáciu a posielať aj peniaze na telefónne číslo zo svojich účtov.

VIAMO_2 VIAMO_3 VIAMO_1

Pri peňažných prevodoch sú stanovené aj určité limity. Klienti VÚB banky môžu v jednej transakcii poslať maximálne 50€ a za celý deň 200€. V Tatra Banke môžete prostredníctvom VIAMO previesť maximálne 50€ na jednu platbu, 150€ za jeden deň a 3000 € mesačne.

Z prieskumu, ktorý realizovala agentúra TNS Slovakia na vzorke 400 ľudí vyplynulo, že až 62% používateľov smartfónov by novú službu použilo. Najčastejšie na rýchle vrátenie alebo požičanie peňazí, či rýchle zaslanie vreckového rodine a známym. Budete ju využívať aj vy?

30.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+