MojAndroid

Nová služba VIAMO, pre bezhotovostne prevody peňazí medzi bankovými účtami cez mobilný telefón, sa teší veľkej obľube. Len týždeň od oficiálneho spustenia si aplikáciu Tatra banky a VÚB banky stiahlo a aktivovalo viac ako 11 000 používateľov. Počas tohto obdobia sa objem peňažných prevodov cez túto službu vyšplhal na 43 tisíc eur.

viamos

„VIAMO je ideálne na malé a rýchle prevody peňazí medzi známymi a presne na to ho ľudia začali okamžite používať,“ hovorí Adam Marek, CEO spoločnosti VIAMO, a.s., ktorá službu vyvinula. „Veríme, že rýchle šírenie služby VIAMO povzbudí ďalšie banky k tomu, aby sa pripojili do systému.“

Typickým spôsobom použitia služby VIAMO je najmä vyrovnávanie si malých dlhov v baroch a reštauráciách, na spoločenských a kultúrnych podujatiach, za darčeky či výlety. „Potešilo nás, že používatelia sami začali prichádzať na nové situácie, v ktorých sa im hodí VIAMO. Na internetových bazároch sa objavili predajcovia, ktorí ho uvádzajú ako preferovaný spôsob platby, pretože im uľahčuje vysporiadanie platieb a na rozdiel od dobierky je zadarmo,“ dodáva A. Marek.

Náš tip
VIAMO: Platenie cez mobil nebolo nikdy jednoduchšie

 „Tešíme sa z vysokého záujmu o túto službu. Čísla potvrdzujú, že ľudia sa neboja inovácií, ak sú užívateľsky jednoduché a najmä praktické,“ vyjadril sa Juraj Bojkovský, riaditeľ odboru elektronických distribučných kanálov Tatra banky.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 2.0.44
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.44
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TS

7.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+