MojAndroid

Sony v snahe sústrediť sa najmä na vývoj a predaj mobilných zariadení už dávnejšie predalo divíziu počítačov VAIO. V novovzniknutej spoločnosti má Sony stále malý 5% podiel, tým sa však jeho angažovanosť v plánoch VAIO končí. Spoločnosť totižto plánuje konkurovať iným výrobcom aj na poli inteligentných mobilných zariadení a bez spolupráce so Sony, pripravuje vlastný Android smartfón, ktorý má predstaviť na výstave CES v Las Vegas už o niekoľko dní.

Zdroj informácií pochádza z Japonska a tvrdí, že VAIO má uviesť na verejnosť vlastný cenovo dostupný smartfón s operačným systémom Android. Vybavený má byť 5 palcovým displejom a špeciálnou aplikáciou pre správu e-mailov, telefónnych a video hovorov. Takýto mobil však pravdepodobne nebude určený pre globálny trh a v spolupráci s japonským virtuálnym operátorom Japan Communications sa pravdepodobne bude predávať len v Japonsku. Či uvedenie prvého Androidu od VAIO bude znamenať aj prílev ďalších modelov nevieme povedať, je však možné, že niekedy v budúcnosti by sme sa ich mohli dočkať.

Vlastnili ste niekedy zariadenie VAIO? Boli ste s ním spokojní a dali by ste sa aj na kúpu ich smartfónu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: pocketnow

31.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+