MojAndroid

Slovenský mobilný operátor Telekom od 16. apríla 2019 umožní všetkým svojim zákazníkom s paušálmi Happy prejsť do novšieho výhodnejšieho portfólia ÁNO už počas ich aktuálnej viazanosti. Zmena nie je povinná, zákazník sa môže sám rozhodnúť, či prejde do nového portfólia alebo ostane na pôvodnom programe Happy.

Ako prejsť z Happy na ÁNO?

Tento pozitívny krok umožní zákazníkom prejsť z Happy na ÁNO bez zmeny viazanosti a nemá vplyv na platbu za akciový telefón či zariadenie.

Pri prechode sa bude posudzovať jediná podmienka: výška mesačného účtu za základný paušál. Pokiaľ má zákazník výhodnejšiu sumu ako napríklad nižšiu cenu v Magenta 1, bude sa posudzovať práve táto suma so zľavou.

Mesačný poplatok by mal ostať po prechode na nový paušál ÁNO zachovaný alebo vyšší (napríklad pri prechode z Happy L za 29,99 EUR na ÁNO L za 30 EUR.

Zákazníci budú môcť zmenu zrealizovať na viacerých kanáloch:

  • priamo v Telekom aplikácii
  • alebo na predajni či telefonickej linke

Príklady prechodu na nové paušály

Najjednoduchší prechod majú zabezpečený zákazníci vyšších programov, kde za podobné mesačné poplatky získajú oveľa viac dát ako doteraz. Napríklad z Happy L na ÁNO L poskočia z 3 GB na 10 GB mesačne, z Happy XL na ÁNO XL zo 6 GB na 20 GB mesačne a z Happy Profi na ÁNO XXL zo 16 GB na 30 GB mesačne.

Výbornou voľbou bude aj prechod z programu Happy XL volania na ÁNO L, kde si zákazník ponechá neobmedzené volania do všetkých sietí a objem dát stúpne z 1 GB až na 10 GB mesačne.

Pre bestseller Happy M je top možnosť zmeny program ÁNO M+2GB balíček dát spolu za 26 EUR. Takto získa zákazník popri neobmedzených SMS a MMS už aj neobmedzené volania na Slovensku i do EÚ a navýši sa im aj objem dát z 1 GB na takmer 2,5 GB.

Z minulého bestselleru Happy S sa dá prejsť napríklad na ÁNO M, kde za 3 EUR navyše získa zákazník už neobmedzené volania a správy na Slovensku i do celej EÚ a zároveň aj viac dát (500 MB štandardne či 2x toľko v Magenta 1).

Z mesačného programu Happy XS sa bude dať prejsť na ÁNO S na podobnej cenovej úrovni.

Ešte väčšie nárasty v skupine Magenta 1

Ak je zákazník v skupine Magenta 1, získa ešte viac dát – napríklad z Happy L na ÁNO L mu stúpne objem dát až päťnásobne, z 3 na 15 GB. Podobne sú na tom aj prechody v XL programoch – z Happy XL (6 GB) na ÁNO XL v Magenta 1 s 30 GB.

17.4.2019
  • adlo99

    Treba podotknúť, že po prechode na Áno v Magenta1, strácate zľavu na paušál a získate dáta navyše. Takže napr z Happy XL na Ano XL sa zvýši suma z 30€ na 40€.

  • LACEESTRIKE

    takze nie je vsetko take ruzove ako sa pise…
    mam Happy L.. a chcel som prejst na ANO L.. ale nakolko som si bral akciovy telefon, tak mozem prejst jedine do ANO XL…taku akciu si nech xxx.. cize si asi treba aj v ramci tohoto clanku precitat “male pismenka” a v tom zneni vypustit potom spravu.. takto je to dost skreslujuce a ako som pisal na zaciatku… nie az take RUŽOVE :-)

+