MojAndroid

Poznáte to. Vyznať sa v kábloch, ktoré máme doma, dá niekedy naozaj zabrať. Svet sa našťastie dostal do fázy, kedy v drvivej väčšine prevláda USB-C konektor. Ten je spoľahlivý, rýchly a prakticky bezporuchový. Výnimku vo svete smartfónov už tvorí len Apple. Ale aj tomu čoskoro odzvoní. Téma USB-C logo bola spracovaná portálom Businesswire.

Len včera boli oznámené nové logá, ktoré by mali používateľom uľahčiť neľahkú situáciu. Pretože nie je USB-C ako USB-C. Nové logá budú v základe rozlišovať tri certifikované typy konektorov:

  • Certifikovaný USB4 (40 Gbps)
  • Certifikovaný 240 W USB-C kábel
  • Certifikovaná USB 240 W nabíjačka

Nové USB-C logo bude aj na balení káblov a nabíjačiek

Logá sa budú líšiť v závislosti od balenia kábla a vyobrazenia na kábli (konektore) samotnom. Certifikovaná USB-C 240 W nabíjačka bude mať logo len na balení. Samostatné logo budú mať aj tie USB-C, ktoré kombinujú USB-C a 240 W. Tieto logá obsahujú informáciu o prenosových rýchlostiach, ale aj o nabíjacom výkone.

USB-C certifikovane logo tabulka
Takto vyzerajú jednotlivé logá | Foto: Businesswire

“Vďaka našim aktualizovaným logám môžu používatelia ľahko identifikovať výkon USB4 a možnosti napájania USB certifikovaných káblov USB-C, ktoré podporujú neustále sa rozširujúci ekosystém spotrebnej elektroniky od prenosných počítačov a smartfónov po displeje a nabíjačky.”

Jeff Ravencraft, prezident a prevádzkový riaditeľ USB-IF

Nové logá budú vyobrazené na všetkých certifikovaných kábloch, nabíjačkách a ich baleniach. Používateľ tak bude mať základné a zároveň aj najdôležitejšie informácie ihneď na očiach.

Náš tip
USB: Všetky informácie, ktoré by ste mali vedieť, na jednom mieste
1.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+