MojAndroid

Tím vývojárov VillainROM vytvoril upravenú ROM založenú na Gingerbreade pre zariadenia HTC Vision – to je HTC Desire Z s výnimkou USA, kde sa nazýva T-Mobile G2. Táto ROM s názvom SenseGinger 1.0 je vytvorená z ROM určenej pre Wildfire S, ktorá sa nejakým spôsobom dostala von z HTC. To znamená, že okrem Androidu 2.3.2 obsahuje aj novú verziu používateľského rozhrania od HTC – Sense 2.1. Podľa všetkých dostupných informácií je toto prvá upravená ROM, ktorá obsahuje aj najnovšiu verziu Sense. 

ROM od VillainROM-u je zatiaľ vo verzii 1.0.1 a je k nej priložený zoznam problémov (viď nižšie), ktoré zatiaľ neboli odstránené. Odporúčame sa na tento zoznam pozrieť pred tým než sa pustíte do rootovania. Určite nečakajte odladenú  ROM so všetkými funkciami, ale ak sa už nemôžete dočkať Androidu Gingerbread a závidíte iným nový Sense, a nechce sa vám čakať do leta na oficiálny update, tak je to niečo pre vás. Odkazy na stiahnutie nájdete v tomto vlákne fóra VillainROM. Ak sa chcete dozvedieť viac o rootovaní Android telefónov, prečítajte si prvý zo série článkov venovaných tejto tematike.

Zoznam nevyriešených problémov:

  • kamera sa zasekne po stlačení tlačidla Náhrávať/Record
  • Bluetooth nefunguje
  • prihlásenia do HTC Hub zlyháva
  • emailový widget “card” nefunguje
  • mód “na šírku” v Sense obsahuje chyby (varj za ne môže HTC), odporúča sa nepoužívať telefón v tejto polohe
  • na hardvérovej klávesnici nefunguje otáznik
12.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+