MojAndroid

Tento týždeň sa na internet dostalo ďalších 10 miliónov hesiel od účtov rôzneho typu z celého sveta. Upozornil na to bezpečnostný analytik Mark Burnett, ktorý všetky napadnuté kontá (bez hesiel) vložil do jedného torrent súboru, ktorý umiestnil voľne na internet. Programátor Luke Rehmann sa chytil príležitosti a zo stiahnutého zoznamu napadnutých kont vytvoril webstránku, na ktorej si môžete skontrolovať, či medzi kontami nie je aj váš účet. Samozrejme, aby ste si nemysleli, že celý web slúži len na zber e-mailových adries, vyhľadávať môžete aj po častiach, čím si zachováte anonymitu svojho konta. Tak napríklad namiesto výrazu “jozo22@mojmail.sk” vyhľadajte iba “mojmail.sk”, prípadne “jozo22”. Stránka vás upozorní, ak sa ktorýkoľvek z výrazov nachádza v databáze napadnutých.

haveibeenpowned

Burnett tvrdí, že 10 miliónov uniknutých hesiel je len zlomkom toho, koľko citlivých dát koluje po internete. Ak sa preto bojíte, či niekde nie sú zverejnené vaše prihlasovacie údaje, skontrolujte aj ďalšie databázy uniknutých hesiel – HaveIBeenPowned a PwndList. Ak zistíte, že niektorý z vašich účtov bol napadnutý a nachádza sa v databáze, tak si čo najrýchlejšie zmeňte heslo.

Zdroj: BGR

17.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+