MojAndroid

Back-space je občianske združenie zložené zo študentov Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave. Jeho hlavným cieľom je napomáhať rozvoju a dozrievaniu osobnosti cestou samo vzdelávania jedincov cezrôzne semináre, workshopy, konferencie a školenia. Sekundárnym cieľom združenia je rozvoj alternatívnych, kultúrnych, spoločenských a športových akciách v rôznych mestách Slovenska. V súčasnosti hlavným projektom združenia je UniCamp.

Cieľom konferencie UniCamp je sprostredkovať pre študentov prvý kontakt s praxou. Prostredníctvom konferencie chceme študentom ukázať, že sledovanie trendov či technologického a spoločenského vývoja jedôležité pre budúce profesionálne uplatnenie sa. Našou snahou je motivovať ich, aby si aktívne hľadali prácu alebo stáž už počas štúdia popri škole. Na konferencii sa zúčastňujú okrem študentov aj ľudia z praxe, čímsa snažíme umožniť im nadviazanie neformálnych kontaktov, vďaka ktorým môžu nájsť prvé pracovné stáže. Zároveň firmám poskytujeme možnosť nájsť na jednom mieste koncentráciu študentov, ktorí sa o danú oblasť zaujímajú a uľahčiť im tak proces hľadania mladých talentov v oblasti dizajnu, internetu a marketingu.

Druhý ročník konferencie sa bude konať 22. Októbra 2011 v trnavskom hoteli Holiday Inn. Program UniCampu bude pozostávať z dvoch sekcií – marketing a médiá, pričom v každej sekcii vysúpi 6 rečníkov. 400 účastníkov sa môže tešiť na Andreasa Bartu (PR manager festivalu Sziget) a Aleša Najbrta (popredný český dizajnér,niekoľko násobný víťaz Českého leva). Zo slovenských spíkrov vystúpi Matúš Valla (spolumajiteľ ateliéru Vallo&Sadovsky Architects a člen skupiny PARA), Peter Košinár (hlavný programátor spoločnosti Esset, odborníkna zabezpečenie na internete), Zora Jaurová (bývalá riaditeľka projektu Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013) alebo Richard Rybníček (primátor Trenčína, bývalý riaditeľ STV).

Rečníci, ktorí budú na konferencii prednášať, majú skúsenosti a úspechy z reálneho života a svojim príkladom môžu motivovať študentov, aby sa už počas školy snažili uplatniť na trhu a získavali skúsenosti v oblasti marketingu, online komunikácie, dizajnu a pod.

Počas pracovného týždňa od 17.10.2011 do 21.10.2011 budú v Trnave, Nitre a Bratislave prebiehať workshopy pre menšie skupiny vopred prihlásených študentov, kde budú pracovať na reálnych zadaniach pod vedením profesionálov z praxe, vrátane rečníkov z minuloročnej konferencie. Chceme tak nadviazať na prednášky minuloročných rečníkov, ktoré mali výborný ohlas, ale nemali sme priestor ani čas pre workshopy. Keďže študentom škola workshopy počas štúdia neponúka, bude to pre nich ukážka, ako sa pracuje v pracovnomprostredí. Workshopy budú viesť niektorí minuloroční rečníci (Radovan Grežo, Ivan Štefunko) a firmy pôsobiacev oblasti online (Riešenia, Etarget).

 

Všetky informácie o UniCampe získate na stránke www.unicamp.sk, aktuality na www.facebook.com/iAdverti alebo na @UniCampSK.

O združeni Back-space získate informácie na www.back-space.sk, www.facebook.com/BACKSPACEoz alebo twitter.com/#!/BACKSPACEoz.

 

Veronika Pizano
Portál MojAndroid.sk je mediálny partner UNICAMP 2011

 

 

4.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+