MojAndroid

Známy portál 500px.com zverejnil zaujímavý fotografický blog s názvom “Sú toto najšialenejšie fotografie vytvorené mobilom?”, v ktorom zobrazuje naozaj nevídané snímky vytvorené smartfónom Huawei P8. Ide o projekt umeleckého fotografa Benjamina Von Wonga, ktorý na ich nasnímanie nepoužil okrem statívu a ND filtrov žiadnu externú fotografickú techniku a snímky zverejnil bez úpravy vo Photoshope. Fotografie, ktoré vidíte nižšie, vytvoril iba so smartfónom Huawei P8 a jeho špeciálnym módom fotoaparátu na zachytávanie svetla v tme.

Oheň je jedným z elementov, ktoré je najnáročnejšie zachytiť, aj keď na to máte dobré podmienky. Nielen, že je nebezpečný, ale jeho vyžarovanie svetla je rozličné v čase. Dlhá expozícia môže zachytiť oheň v pohybe a vysoký kontrast medzi fotografovaným subjektom a plameňmi typicky znamená nutnosť výborného fotoaparátu s veľkým dynamickým rozsahom. Aj keď žijem preto, aby som prekonával nové výzvy, v tomto prípade som sa trochu bál. – tvrdí Von Wong.

01_Huawei_P8_FireAngel by VonWong 01_Huawei_P8_FireRain by VonWong

Celý proces zachytenia týchto fotografií spísal a zdokumentoval Von Wong na samostatnom Medium blogu a na internete zverejnil aj finálnu reklamu, ktorú nahral pre Huawei. Aj keď ide o účelný projekt, za ktorý získal tento fotograf honorár, je určite zaujímavé vidieť, čo dnes dokážu zachytiť svojim fotoaparátom mobilné zariadenia. Huawei P8 sme testovali už aj my a v detailnej recenzii si môžete pozrieť aj naše ukážky snímok zachytených v noci.

Náš tip
RECENZIA | Huawei P8: Skutočná vlajková loď

 

29.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+