MojAndroid

Minulý týždeň spoločnosť Google počas konferencie Google I/O 2023 oficiálne predstavila svoj systém Android 14 a odhalila niektoré jeho nové funkcie. Jednou z nich bola aj podpora Ultra HDR fotografií. Spoločnosť Samsung teraz podľa portálu SamMobile upozornila, že sa táto funkcia dostane len na vybrané smartfóny a tablety značky.

Ultra HDR bude vyžadovať podporu hardvéru

Podpora Ultra HDR pomôže zobraziť realistickejšie fotografie vďaka lepšiemu jasu, kontrastu a farebnému rozsahu. Formát bude spätne kompatibilný s JPEG formátom. Obrázky nasnímané v tomto formáte sa uložia v pôvodnom 10-bitovom HDR, ale systém ich zobrazí ako Ultra HDR. Podľa Googlu bude Ultra HDR predvoleným formátom v natívnej aplikácii fotoaparátu ako aj Galérii.

Ultra HDR Android 14
Rozdiel medzi HDR a Ultra HDR fotografiou Uchytenie na ušiach | Zdroj: SamMobile.com

Podľa Samsungu bude však funkcia Ultra HDR obmedzená len na smartfóny a tablety Galaxy s obrazovkami s podporou bežného HDR. Možnosť v systéme Android 14 totiž nie je len funkciou fotoaparátu, ale vyžaduje si aj hardvér na podporu zobrazenia HDR. Väčšina fotoaparátov nových smartfónov dokáže zachytiť obrázky HDR, ale staršie a lacnejšie zariadenia nemusia.

Funkcia tak môže byť obmedzená na smartfóny vyššej strednej a vyššej triedy. Dorazí preto len na vybrané modely série Galaxy A a všetky novšie vlajkové lode sérií Galaxy Note, Galaxy S a samozrejme série skladacích smartfónov Galaxy Z. Konkrétne modely juhokórejský výrobca nemenoval. Viac informácii sa dozvieme, keď vydá beta verziu nadstavby One UI 6.0.

Náš tip
Salón Elektromobilov 2023: Mapa, program, zoznam áut a testovacie jazdy
18.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+