MojAndroid

Po skončení núdzového stavu sa naplno otvárajú slovenské školy a učiteľov čaká veľa práce so žiakmi, ktorých niekoľko mesiacov nevideli. Pomôcť im v tom chce aj nová mobilná aplikácia Učko, ktorá im má sprostredkovať aktuálne informácie z Ministerstva školstva Slovenskej republiky. Informuje o tom portál seredonline.sk.

Aplikácia sprostredkuje učiteľov aktuálne informácie z Ministerstva škôlstva

Aplikácia novinky z portálu Učíme na diaľku v podobe informácií o rozhodnutiach ministra, manuáloch či usmerneniach pre školy z dielne rezortu školstva, ako aj informácie o pripravovaných webinároch. Učitelia tiež môžu využiť v aplikácii službu virtuálneho poradenstva.

Chceme, aby ministerstvo bolo bližšie učiteľom, žiakom aj rodičom. Od začiatku sa preto snažíme intenzívne komunikovať všetky opatrenia a informovať školy aj rodičov. Táto aplikácia je ďalším z krokov, ako dostať informácie z ministerstva bližšie k učiteľom.

Branislav Gröhling, minister školstva

Aplikácia vznikla v spolupráci s programom Digital league

Bezplatnú aplikáciu vytvoril Štátny pedagogický ústav v spolupráci s účastníkmi vzdelávacieho programu Digital League. Myšlienka mobilnej aplikácie bola najprv spracovaná do prvotného prototypu, ktorý v sebe zahŕňal návrh dizajnu a základnej funkcionality pokrývajúcej potreby učiteľov. Po zapracovaní spätnej väzby od testerov, je teraz Učko v stabilnej verzii pripravené byť dobrou pomôckou pre slovenských učiteľov.

Spolupráca nás zaujala, nakoľko spĺňala všetky kritériá, ktoré v programe máme, a to aby bola výstupom digitálna inovácia so spoločenským dosahom.

 Radovan Šalitroš, spoluzakladateľ programu Digital League

Aplikácia Učko je dostupná bezplatne na stiahnutie v obchodoch Google Play a Apple Store. Po vyplnení základných údajov bude Učko učiteľovi zobrazovať najrelevatnejšie informácie vzhľadom na región, v ktorom sa nachádza, či typ školského zariadenia, v ktorom pôsobí. Názov aplikácie nadväzuje začiatočným písmenom na názov portálu Učíme na diaľku a odkazuje cieľovú skupinu, ktorej je aplikácia primárne určená – učiteľom.

Podporu učiteľov a učiteliek považujeme za jednu z najdôležitejších podmienok pre udržanie kvality vzdelávania aj počas náročného obdobia spojeného s pandemickou situáciou. Aj v časoch, keď sa žiaci  vracajú do škôl, môže byť mobilná aplikácia pre učiteľov nápomocná. Prostredníctvom nej vedia získavať aktuálne informácie o webinároch zameraných na podporu návratu žiakov do škôl, podporu duševného zdravia žiakov aj učiteľov a do budúcna aj o pripravovaných kompenzačných nástrojoch, ktorých cieľom bude vyrovnávanie vedomostných rozdielov medzi žiakmi. 

 Miroslava Hapalová, riaditeľka Štátneho pedagogického ústavu

Učko
Učko
Developer: Blue Lemons s.r.o.
Price: Free
  • Učko Screenshot
  • Učko Screenshot
  • Učko Screenshot
  • Učko Screenshot
  • Učko Screenshot
  • Učko Screenshot
  • Učko Screenshot
  • Učko Screenshot
Náš tip
Samsung Galaxy A11 dostáva aktualizáciu s nadstavbou One UI 3.1

 

 

15.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+