MojAndroid

Negatívnych správ okolo Covid-19 je vo svete dosť, teraz sa poďme pozrieť na celú situáciu pozitívne. Ministerstvo školstva zariadilo učiteľom volania a dáta zadarmo, ak sa podieľajú na dištančnom vzdelávaní. A aplikácia Bolt sa ponúkla zdravotníkom, že ich za boj v prvej línii odmení jazdami zadarmo.

Učitelia dostali volania a dáta zadarmo

Už od 22. októbra majú riaditelia možnosť pridať telefónne čísla svojich učiteľov, ktorí vykonávajú dištančné vzdelávanie. Registračný formulár sa nachádza na stránkach, kde školy vypĺňajú COVID školský semafor. Riaditelia sa môžu prihlásiť pomocou svojho EDUID a požiadať o aktiváciu dát a hovorov pre učiteľov úplne zadarmo.

“Tým, ktorých riaditelia prihlásia do systému, budú navýšené dáta bez ohľadu na operátora o minimálne 10 GB mesačne a takisto im budú aktivované neobmedzené hlasové volania,” hovorí šéf rezortu Ministerstva školstva, Branislav Gröhling.

Aby sa predošlo zneužitiu systému, prístup dostali len spomínaní riaditelia, ktorí budú zodpovední za prihlasovanie učiteľov, vykonávajúcich dištančné vzdelávanie. Taktiež budú operátori pri každom tel. čísle overovať, či daný učiteľ vykonáva dištančné vzdelávanie. V prípade zneužitia bude vyvodená zodpovednosť.

“Do konca roka 2020 poskytujú operátori tieto služby bezodplatne, za čo im veľmi pekne ďakujem,” uzavrel minister školstva. Za prvé dva dni sa do systému prihlásilo viac než 2000 učiteľov. Niektorí operátori túto ponuku pre učiteľov ešte vylepšili. Podľa informácií Žive.sk, Orange ponúkne navyše 100 GB dát pre paušály Go a Telekom pridá neobmedzené dáta a volania.

Zdravotníci jazdia zadarmo

Bolt umožní zdravotníkom jazdy zadarmo v každom meste, ktoré podporuje. Ide o mestá: Košice, Bratislava, Prešov, Žilina, Trnava, Banská Bystrica a Nitra. Bolt takto vzdáva hold za ich odvahu a vytrvalosť v ťažkých časoch. Bolt oslovoval zdravotnícke zariadenia po Slovensku s touto ponukou. Ak nejaké v ich zozname chýba, malo by sa nahlásiť na slovakia@bolt.eu.

Okrem použitia rúška sú prepravcovia Boltu v súčasnosti vyzývaní, aby vozidlo častejšie vetrali, prípadne dezinfikovali. Bolt ponúka aj špeciálnu kategóriu vozidiel Bolt Protect, v ktorom je pasažier od vodiča oddelení ochranným štítom. Vďaka čomu sa zníži riziko prenosu vírusu z vodiča na cestujúceho, či naopak. Zdravotníci si môžu stiahnuť aplikáciu z Obchodu Play a zaregistrovať sa pre jazdy zadarmo.

Bolt: Fahrten anfordern
Bolt: Fahrten anfordern
Developer: Bolt Technology
Price: Free
  • Bolt: Fahrten anfordern Screenshot
  • Bolt: Fahrten anfordern Screenshot
  • Bolt: Fahrten anfordern Screenshot
  • Bolt: Fahrten anfordern Screenshot
  • Bolt: Fahrten anfordern Screenshot
  • Bolt: Fahrten anfordern Screenshot

 

31.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+