MojAndroid

Hromadné testovanie celého obyvateľstva na COVID-19 preverí naše nervy už počas najbližšieho víkendu. Prvé kolo začne v sobotu ráno a skončí v nedeľu večer. Nasledovať bude druhé kolo, ktoré je naplánované na nasledujúci víkend. Generálkou pred testovaním bolo testovanie na Orave a v Bardejove. Síce na začiatku boli nejaké problémy, no napokon dopadlo celkom dobre. Pomôže s tým web somvrade.

Keď si odmyslíme všetkých tých konšpirátorov a ľudí, ktorí na testy nechcú ísť, tak ľudí najviac trápi čas, ako dlho budú musieť stáť v rade počas testovania. Pomôcť by s tým mohol nový web od šikovného Slováka – www.somvrade.sk.

Somvrade: Ako to funguje?

Stačí, aby ste mali mobilné pripojenie a pri príchode na odberové miesto zadali na stránku somvrade.sk počet ľudí, ktorí čakajú v rade na danom odberovom mieste. Pre Vás je to otázka niekoľkých sekúnd, iným to môže ušetriť desiatky minúť až hodín.

Na webe ešte pred samotným testovaním vyberiete odberné miesto a zadáte počet čakajúcich. Po samotnom odbere opäť vyberiete odberové miesto, zadáte počet čakajúcich aj čas odchodu. Hotovo.

somvrade-covid-plosne-testovanie

Na to, aby mal tento web pre obyvateľov prínos, je potrebné, aby ho používalo čo najviac ľudí. Čím viac ľudí doň informácie zadá, tým budú informácie presnejšie. Ak sa nenájde nikto, fungovať to samozrejme nebude.

Čo ak v zozname chýba COVID-19 odberné miesto

Web je pripravený aj na takúto situáciu. O pridanie odberného miesta môžete priamo požiadať. Po následnom overení bude schválené. Už teraz je tu informácia o tom, že požiadaviek na pridanie odberného miesta sú stovky.

somvrade-covid-plosne-testovanie

 

Portál zive.aktuality.sk informoval, že pravdivosť zadávaných informácií nebude autor webu špeciálne overovať.

„Jednak sa spolieham na spoločnosť ako takú, že je na Slovensku viac ľudí, ktorí radi pomôžu ako škodia. Bezpečnostné mechanizmy ešte budem vyvíjať, nechcem ale nejako významne obmedzovať používateľskú prívetivosť aplikácie.“

Náš tip
Predaje 5G smartfónov: Toto sú najobľúbenejšie modely
30.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+